خبرخوش برای مستاجران | تامین اراضی مناسب به اجرای تولید مسکن

کد خبر: 1182685

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن به ویژه در موضوع آماده‌سازی زمین به نحو مناسبی عمل کرد.

خبرخوش برای مستاجران | تامین اراضی مناسب به اجرای تولید مسکن

وزارت راه و شهرسازی با تامین اراضی مناسب به اجرای تولید مسکن سرعت داد

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن به ویژه در موضوع آماده‌سازی زمین به نحو مناسبی عمل کرد.

احسان ارکانی گفت: وزیر راه و شهرسازی در بیش از یکسال دولت سیزدهم در اجرای شعار دولت برای تولید مسکن موثر عمل کرد و از زمان استقرار همراه با معاونان و سایر ارکان‌های وزارتخانه به اجرای قانون جهش تولید مسکن همت کرد.

نماینده مردم نیشایور و فیروزه با اشاره به اینکه جلسات متعددی با این عضو کابینه دولت سیزدهم در وزارت راه و شهرسازی و مجلس در خصوص اجرای بهینه نهضت ملی مسکن برگزار شد، توضیح داد: از زمان استقرار دولت سیزدهم و وزیر راه و شهرسازی کار‌های مهمی در دو گام مهم انجام شد که شامل ثبت‌نام متقاضیان، برآورد تعداد متقاضیان، تعیین نیاز و همچنین آماده سازی زمین موردنیاز و مناسب در محدوده شهری برای تعداد متقاضیان ثبت نام شده بود.

ارکانی نحوه انتخاب پیمانکار، نرخ تسهیلات بانکی و ارائه آن به متقاضیان، آورده متقاضیان و مراحل ساخت و را از دیگر برنامه‌ریزی‌های مهم وزارت راه و شهرسازی در حوزه تولید مسکن برشمرد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن به ویژه در موضوع آماده‌سازی زمین به نحو مناسبی عمل کرد.

ارکانی تاکید کرد: دولت در تلاش است تا با تامین اراضی مناسب برای تولید مسکن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت لازم را بدهد.

نماینده مجلس یازدهم گفت: در تولید مسکن که حوزه‌ای فرابخشی است باید سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو برای موضوع تامین زیرساخت‌ها، وزارت ارتباطات برای شکبه ارتباطی، وزارت کشور، شهرداری‌ها و همه نهاد‌های مسئول نیز همکاری مناسب داشته باشند تا شعار تولید ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال محقق شود.

پیشنهاد ایجاد ستاد ملی رفع موانع نهضت ملی مسکن

وی در بیان پیشنهاد‌های خود برای اجرای بهتر تولید مسکن گفت: همانطور که کارگروه رفع موانع تولید در سطح ملی و استانی و کارگروه شورای عالی اشتغال وجود دارد مناسب است تا برای موضوع مسکن نیز ستاد ملی رفع موانع مسکن ملی داشته باشیم که متشکل از همه دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور، وزارت نیرو، وزارت جهادکشاورزی، منابع طبیعی، قوه قضائیه، سازمان بازرسی کل کشور و ... باشد و مورد به مورد برای استان‌هایی که از برنامه عقب هستند موضوع را پیگیری و تصمیمی گیری کند. با تشکیل این ستاد اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت می‌گیرد./باشگاه خبرنگاران جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها