دیدار نخست وزیر بلاروس با آیت‌الله رئیسی در تهران

کد خبر: 1187867

 دولت بلاروس روز سه شنبه اعلام کرد که نخست وزیر این کشور امروز برای دیدار با مقام‌های ایرانی وارد تهران می‌شود.

دیدار نخست وزیر بلاروس با آیت‌الله رئیسی در تهران

 دولت بلاروس روز سه شنبه اعلام کرد که نخست وزیر این کشور امروز برای دیدار با مقام‌های ایرانی وارد تهران می‌شود.

 نخست وزیر بلاروس  -رئیسی

 به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، «رومن گولوچنکو» نخست وزیر بلاروس قرار است روز سه شنبه به ایران و سوریه سفر کند و پس از آن برای یک سفر کاری وارد روسیه شود.

در بیانیه دولت بلاروس آمده است: «نخست وزیر بلاروس سفرهای رسمی به ایران و سوریه خواهد داشت.  دراین برنامه مذاکرات با سران کشورها، شرکت در مجمع تجاری بلاروس-ایران و بازدید از شماری از شرکت‌ها پیش بینی شده است».

بلاروس اعلام کرده که گولوچنکو قرار است با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران و «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه گفت‌وگو کند.

چندی قبل،  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران درسفر به ازبکستان، میزبان «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس و هیات همراه بود.

رئیسی با بیان اینکه نقشه راه ارتقای سطح همکاری‌های تهران و مینسک آماده شده است، به تشریح ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه مسائل علمی و فناوری پرداخت و گفت، ایران برای صادرات کالا و همکاری‌های مشترک با بلاروس آمادگی کامل دارد.

رئیس جمهور  ایران  تسهیل مراودات پولی و بانکی میان دو کشور را مهم و ضروری ارزیابی کرد و گفت، از سوی ایران، مانعی در توسعه روابط با بلاروس به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و تجاری وجود ندارد.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت تدوین نقشه راه ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور، خاطرنشان کرد: بلاروس و جمهوری اسلامی ایران روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و با توجه به ظرفیت‌های متقابل موجود، این روابط باید افزایش پیدا کند.

رئیس جمهور بلاروس همچنین تاکید کرد: ایران، بلاروس، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی باید در کنار هم و با کمک گرفتن از توانمندی‌ها و تجربیات یکدیگر در مسیر توسعه اقتصادی حرکت کنند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها