هدف از بازی قطعنامه‌ها و تشدید فشار بر ایران چیست؟

کد خبر: 1188964

آمریکا، تروئیکای اروپایی و صهونیست‌ها مثلثی را تشکیل داده‌اند که با همراهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و برخی کشورهای منطقه بتوانند فشارها بر ایران را به منظور تسلیم خواست آنان شدن تشدید کنند

هدف از بازی قطعنامه‌ها و تشدید فشار بر ایران چیست؟

به گزارش سایت فردا، در ظاهر غربی‌ها دیپلماسی را رها کرده و به سمت استفاده از ابزاز صدور قطعنامه در زمینه‌های مختلف از برنامه هسته‌ای گرفته تا ادعاهای حقوق بشری علیه ایران گام برداشته‌اند.

آمریکا، تروئیکای اروپایی و صهونیست‌ها مثلثی را تشکیل داده‌اند که با همراهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و برخی کشورهای منطقه بتوانند فشارها بر ایران را به منظور تسلیم خواست آنان شدن تشدید کنند. آنها در همین راستا با تصویب قطعنامه ضد ایرانی اخیر در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سعی کرده‌اند مانع تازه‌ای بر سر توافق و احیای برجام ایجاد کنند. اقدامی که با واکنش ایران مواجه شد.

در پی قطعنامه اخیر در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران و در واکنش به این اقدام سیاسی و غیرسازنده، سازمان انرژی اتمی چندین اقدام را در گام نخست در دستورکار قرار داد و روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه اجرای آنها با حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مجتمع‌های غنی‌‌سازی نطنز و فردو انجام شد. ازجمله اقدامات انجام‌شده غنی‌‌سازی ۶۰ درصد در تأسیسات غنی‌‌سازی فردو است. گفتنی است این اقدام در حالی است که غنی‌‌سازی ۶۰ درصد در نطنز همچنان ادامه دارد.

روزنامه کیهان از این تصمیم در عملیاتی کردن قانون مجلس و ارتقای سطح غنی‌‌سازی به 60 درصد به عنوان یک گام انقلابی یاد کرده است. همچنین روزنامه رسالت درباره رویکرد غربی‌ها نوشته: آن‌ها معتقدند که «پیچیده سازی صحنه بازی» منجر به ایجاد فضای مجهول و مبهمی خواهد شد که در قالب آن، می‌توانند ایده‌هایی مانند «بازگشت مشروط به برجام»، بازگشت پوچ به برجام و انعقاد توافق موقت به‌جای بازگشت به برجام را پیاده سازند. از این‌رو رفتار اخیر اروپائیان در آژانس ، در ارتباط با متغیری مهم‌تری به نام برجام قابل تفسیر است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها