جزئیات نشست غیرعلنی امروز مجلس و دولت / لایحه بودجه ۱۴۰۲ محور جلسه مشترک

کد خبر: 1190118

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به بیان جزییاتی از نشست مشترک مجلس و دولت که در ساختمان بهارستان در حال برگزاری است، پرداخت.

جزئیات نشست غیرعلنی امروز مجلس و دولت / لایحه بودجه ۱۴۰۲ محور جلسه مشترک

احمد راستینه درباره نشست غیرعلنی امروز مجلس یازدهم و دولت سیزدهم به میزبانی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه که در حال برگزاری است نمایندگان مجلس و وزرای دولت در حال طرح نقطه نظرات خود در خصوص موضوعات مهم مخصوصاً مباحث اقتصادی هستند.

به گفته وی لایحه بودجه ۱۴۰۲، برنامه هفتم توسعه و همچنین ضرورت بیش از پیش توجه به دلایل و راه‌های ناکارآمدی اقتصادی کشور که باید مورد توجه قرار بگیرند از اهم مباحث مطرح شده در این جلسه است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس اظهار کرد: در این جلسه از دولت، علاوه بر رئیس جمهوری، وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی، کشور، تعاون، بهداشت و آموزش و پرورش حضور دارند./ ایسنا

جزئیات نشست غیرعلنی مجلس و دولت

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس و دولت ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدنظام الدین موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست مشترک امروز مجلس و دولت گفت: در ادامه جلسات مشترکی که بین مسئولان قوای کشور برگزار می‌شود، امروز مجلس میزبان مسئولان عالی قوه مجریه و اعضای دولت بود.

وی متذکر شد: از ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم ما همه تلاش خود را انجام دادیم تا سطح تعامل با دیگر قوا افزایش پیدا کند. خوشبختانه دولت سیزدهم هم اهتمام ویژه ای به برگزاری جلسات مشترک با مجلس دارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: علاوه بر جلسات متعددی که بین رؤسای قوا، بین کمیسیون‌ها و وزرا و بین اعضای هیئت رئیسه مجلس و هیئت دولت برگزار می‌شود، در صحن مجلس نیز همه اهتمام ما به این است که جلسات مشترک بین دولت و مجلس برگزار شود.

موسوی ادامه داد: امروز هم به مناسبت هفته مجلس، رئیس جمهور و اعضای کابینه به مجلس آمدند و مباحث مختلفی به ویژه درباره مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد. همچنین برخی از موارد و موضوعات در جلسات گذشته مورد تاکید قرار گرفته بود که باید پیگیری می‌شد که در این جلسه به آن مسائل نیز پرداختیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علاوه بر رؤسای قوه مقننه و قوه مجریه که مباحث مبسوطی را مطرح کردند، از طرف دولت، وزرای اطلاعات، صمت، بهداشت و درمان، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اجرایی رئیس جمهور گزارش‌هایی درباره مسائل مختلف کشور مطرح کردند.

موسوی اظهار داشت: دولتمردان توضیحاتی درباره وضعیت اقتصادی کشور، تلاش‌های دولت برای رفع کمبود دارو، وضعیت شاخص‌های اقتصادی، بازرگانی و صنعت و همچنین گزارشی درباره سفرهای استانی به نمایندگان مجلس ارائه دادند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این جلسه درباره آخرین وضعیت برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه سال آینده بحث و تبادل نظر شد، گفت: رئیس جمهور هم در سخنان خود در وهله اول تاکید کرد که هم مجلس و هم دولت خادمان مردم هستند و باید برای رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی تلاش کنند.

موسوی بیان کرد: رئیس جمهور علاوه بر اینکه بر افزایش تعاملات بین مجلس و دولت تاکید کرد، به بازخوانی مواردی از لایحه بودجه سال گذشته پرداخت و تاکید کرد که نمایندگان مجلس در بودجه آینده بر تمرکززدایی و عدالت محوری توجه کنند و در برنامه هفتم توسعه نیز به سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: از طرف مجلس هم علاوه بر رئیس مجلس شورای اسلامی، رؤسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و فرهنگی و همچنین ۶ نفر از نمایندگان به تشریح دیدگاه‌های خود پرداختند. نمایندگان مجلس به واسطه ارتباطات مستقیمی که با مردم دارند موضوعات مختلفی را مطرح کردند که بخش عمده آن درباره مسائل معیشتی و اقتصادی مردم بود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان بر ضرورت پیگیری مصوبات سفرهای استانی دولت، ضرورت رفع تنش آبی در برخی از استان‌ها، لزوم پرداخت بودجه‌های عمرانی و استانی، به کارگیری مدیران کاردان و متعهد و مبارزه با فساد در بخش‌هایی که ممکن است مفسده وجود داشته باشد، تاکید کردند.

وی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر افزایش تعامل بین دولت و مجلس تاکید کرد و تحلیلی از شرایط داخلی و خارجی و شرایط موجود جامعه ارائه کرد. وی نقاط ضعف و قوت وضعیت موجود کشور را برشمرد و تاکید کرد که باید برای حل این مسائل فکر کنیم و از طریق افزایش سطح کارآمدی و بالا بردن سطح روابط مجلس و دولت مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

موسوی ادامه داد: قالیباف در این جلسه بر لزوم توجه به مساله محوری در برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه تاکید کرد و گفت ما باید به سمت حل مسائل کشور برویم و حتماً این مساله محوری باید در برنامه هفتم توسعه لحاظ شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: درباره مسائل روز و اعتراضات و اغتشاشاتی که در این مدت شاهد بودیم، مطالبی مطرح شد و نمایندگان مجلس و دولتمردان تاکید کردند که بهترین راه مقابله با این اغتشاشات و بهترین راه رسیدن به ثبات کشور، توجه به مطالبات واقعی مردم به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت است.

وی بیان کرد: هم دولتمردان و هم نمایندگان مجلس تاکید کردند مردم همیشه همراه با انقلاب هستند و به خوبی به توطئه‌های دشمن واقفند. همه ما می‌دانیم که دشمن یک جنگ ترکیبی گسترده علیه ایران راه انداخته است. در جلسه مشترک دولت و مجلس تاکید شدکه همراهی مردم به این معنا نیست که هیچ گونه اعتراضی به عملکردها وجود ندارد و مردم ضمن اینکه معتقد به نظام هستند گلایه‌ها و اعتراضاتی هم دارند که طبیعتاً همه ما باید برای رفع این مشکلات تلاش کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مباحث مطروحه در جلسه مجلس و دولت باید گفت به رغم تحریم‌ها و سنگ اندازی های دشمن که در یک سال گذشته تشدید شده است اما شاخص‌ها رو به رشد است و برآوردها حاکی از آن است که شاخص‌های اقتصادی کشور به ویژه در سال آینده رو به رشد خواهد رفت و راهکارهای خوبی برای خنثی سازی تحریم‌ها در نظر گرفته شده است./ مهر

لایحه بودجه ۱۴۰۲ محور جلسه مشترک

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد جلسه غیر علنی مشترک دولت و مجلس گفت:عمده تمرکز این جلسه بر مباحث اقتصادی و اعتبارات بودجه ۱۴۰۲ است.

احمد راستینه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد جلسه غیر علنی مشترک دولت و مجلس گفت:سومین جلسه مشترک مجلس و دولت در حال برگزاری است،دراین جلسه موضوعات مهم کشور در حوزه اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وزرا و نمایندگان موضوعات خود را در این زمینه مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: بررسی اعتبارات بودجه ۱۴۰۲ ، برنامه هفتم توسعه و ضرورت توجه به زیر ساخت های ناکار آمدی اقتصادی کشور از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه غیر علنی بود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این جلسه نظرات نمایندگان و وزرا، مباحث ویژه تخصصی هر وزراتخانه بررسی شد، عمده تمرکز این جلسه بر مباحث اقتصادی و اعتبارات بودجه ۱۴۰۲ است.

راستینه خاطر نشان کرد: علاوه بر رییس جمهور،سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، احمد وحیدی وزیر کشور، صولت مرتضوی، وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این جلسه حضور دارند.

وعده رییس جمهور برای افزایش بودجه فرهنگی در نشست مشترک مجلس و دولت

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در خصوص نشست مشترک مجلس و دولت گفت: در این جلسه گزارشی از مسائل روز کشور به نمایندگان ارائه شد.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان نسبت به بودجه پایین بخش فرهنگ معترض بودند که رئیس جمهور قول داد تا افزایش بودجه بخش فرهنگ را در بودجه سال آینده لحاظ کند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در مورد جزییات جلسه غیر علنی مجلس گفت: طبق اظهارات رییس سازمان برنامه و وبدجه ۸۰ درصد درآمد های دولت در سال ۱۴۰۱ محقق شده است.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان/ تحقق ۸۰ درصدی درآمدهای دولت

وی ادامه داد: براساس گزارش میرکاظمی، صادرات بخش صنعت ۲۰ درصد در سال ۱۴۰۱ افزایش یافته و صدرات ایران به عمان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

سلیمی گفت: حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها