تصویرسازی رسانه‌های غربی درباره زنان ایران منافی با حقیقت است

کد خبر: 1191828

سه اتحادیه بزرگ دانشجویی در نامه ای به اعضای کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد تاکید کردند: تصویرسازی رسانه‌های غربی درباره زنان ایران منافی با حقیقت است.

 تصویرسازی رسانه‌های غربی درباره زنان ایران منافی با حقیقت است

سه اتحادیه بزرگ دانشجویی در نامه ای به اعضای کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد تاکید کردند: تصویرسازی رسانه‌های غربی درباره زنان ایران منافی با حقیقت است.

سه اتحادیه بزرگ دانشجویی ( انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای به اعضای کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد به استانداردهای دوگانه‌ی سازمان ملل و تروریسم رسانه‌ای درباره وضعیت زنان در ایران اعتراض کردند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خطاب به اعضای کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد

نهادها و سازمان‌های بین المللی ظرفیت بالقوه‌ای در حل مشکلات دارند. بستر گفت‌وگو و چاره‌اندیشی در این نهادها فرصت مناسبی برای نشان دادن عزم کشورها در رشد و تعالی جامعه انسانی است و در این صورت فعالیت‌های آن می‌تواند مایه‌ مباهات جامعه ملل باشد.

اما متاسفانه سال‌هاست شاهد رویکرد متناقض نهادهای بین‌المللی در مواجهه با مسائل هستیم. امروز برای چندمین بار شاهد قربانی شدن مسئله‌ی زنان در کشاکش جدال‌های سیاسی هستیم‌. سازمانی که مدت‌ها در برابر زیر پا گذاشتن حقوق زنان اعضای خود را مورد سوال قرار نمی‌دهد به یکباره حامی حقوق زن ایرانی شده است.‌

اسرائیل اکنون یکی از اعضای کمیسیون مقام زن است؛ آیا کشتار زنان و کودکان فلسطینی در صبرا و شتیلا، شلیک مستقیم گلوله و قتل بانوی امدادرسان 21 ساله رزان اشرف النّجار، قتل خبرنگار زن شیرین ابوعاقله و.‌.‌ دلایلی کافی مبنی بر حذف رژیم اسراییل از این کمیسیون نیست؟

سوال ما از شما این است که چرا در برابر آمار وحشیانه‌ی خشونت در برابر زنان در دانمارک، عضو دیگر کمیسیون مقام زن سکوت کردید در حالی که طبق نظرسنجی آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا 52 درصد از زنان دانمارکی از سن 15 سالگی خشونت جنسی را تجربه کرده‌اند؟ این درحالی که است از 890 مورد آزار جنسی گزارش شده تنها 94 مورد آن توسط پلیس و دولت دانمارک به پیگیرد قانونی منجر شده است.

مرگ مشکوک یک بانوی ایرانی که امروز به اذعان اسناد و مدارک ثابت شده است که خطای پلیس در آن نقش نداشته است، مدت‌هاست به تیتر یک رسانه ها تبدیل شده است‌؛ اما چرا رسانه‌های بین‌المللی و شما اعضای محترم این کمیسیون، ناظر به گزارش واشنگتن پست مبنی براینکه هر هفته یک زن به ضرب گلوله‌ی مستقیم پلیس آمریکا کشته می‌شود، اقدامی انجام نداده‌اید؟! آیا کشته شدن اشلی بابیت معترض با شلیک مستقیم پلیس و سرکوب معترضان به نحوی که دست کم 1500 نفر در طول یک شب در بیمارستان بستری می شوند می تواند باعث اظهار نگرانی جوامع بین الملل شوند؟ آیا کسی آمار کشته شدگان زن توسط پلیس آمریکا را مورد سوال قرار می‌دهد؟

طبق گزارش گاردین، در ماه نوامبر 2019، 474 زن ترک به دست آشنایان مرد خود کشته شدند. هزاران نفر در نقاط مختلف ترکیه برای اعتراض به این خشونت به خیابان ریختند که پلیس برای متفرق کردن آنان مجبور به استفاده از زور شد، اما آیا تاکنون دولت ترکیه نیز به جهت عدم برخورد با این مشکلات مورد سوال قرار گرفته است؟

متاسفانه برای بار چندم مشاهده می‌شود یک کمیسیون راهبردی وابسته به سازمان ملل، تحت تأثیر چند دولت خاص رویکردی سیاسی پیشه می‌‌کند. حذف ایران از کمیسیون را نمی‌توان اقدامی بشر دوستانه و غیر سیاسی‌ توصیف کرد، چراکه در موارد متعدد قبلی که فقط بخشی از آن‌ها در متن نامه‌ی فوق مورد اشاره قرار گرفت، شاهد نادیده گرفتن اعضا بوده‌ایم. درحالی که طبق آمارها سایر کشورهای عضو به مراتب بیشتر از ایران باید تاکنون مورد سوال قرار می گرفتند…

استانداردهای دوگانه و عملکرد متناقض کمسیون مقام زن در مواجهه با کشورهای مختلف موجب سلب اعتماد به این نهاد شده لست. انتظار داریم تا ضمن پیگیری پرونده‌های مذکور در حوزه‌ی زنان، به این تناقضات رفتاری پاسخ دهید.

ما به عنوان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی ملی از دانشگاه‌های سراسر کشور جمهوری اسلامی ایران به شما اعلام می‌داریم که تصویرسازی رسانه‌ها علیه وضعیت زنان در جمهوری اسلامی منافی با حقیقت است و چهره‌ی حقوق زن در ایران مورد هجمه‌ی تروریسم رسانه‌ای است و ما نمی‌گذاریم حقیقت قربانی شود. از شما دعوت می‌کنیم با سفر به ایران و حضور در جمع‌های مردمی و دانشجویی با واقعیت جامعه‌ی ایران روبرو شوید./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها