اقلیم تروریست‌ها

کد خبر: 1192830

فرانس 24 در گزارشی، فعالیت و آموزش‌های نظامی تروریست‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی در اقلیم کردستان عراق را به نمایش گذاشت

اقلیم تروریست‌ها

در جریان ناامنی‌های اخیر که به بهانه فوت مهسا امینی در برخی مناطق کشورمان ایجاد شد، گروهک‌های تروریست تجزیه‌طلب فرصت را غنیمت شمرده و اهداف ضدایرانی خود را دنبال کردند. این گروهک‌ها ضمن تدارک آشوب در داخل کشور، در تجمعات جریان ضدایرانی در برخی کشورهای اروپایی نیز حضور فعالی داشتند. اهتزاز پرچم‌های حزب دموکرات، کومله و پان‌ترک‌ها در این تجمعات، مؤید این امر است. اما این گروهک‌ها که در اقلیم کردستان عراق مستقر هستند، به طور مشخص تمرکز خود را ایجاد ناامنی در مناطق غربی کشورمان قرار داده بودند. در کنار فعالیت‌های خرابکارانه و آشوب‌طلبانه، قاچاق پرحجم سلاح از مناطق مرزی غرب و شمال‌غرب به داخل کشور، موید این امر بود. در آخرین مورد از قاچاق اسلحه از مرزهای غربی، هفته گذشته فرمانده مرزبانی انتظامی کشور از توقیف محموله سلاح و کشف 49 قبضه سلاح جنگی و شکاری در مرزهای شهرستان مریوان خبر داد. سردار احمدعلی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال کسب اخبار واصله مبنی بر ورود سلاح  قاچاق به مرزهای غربی کشور، موضوع با حساسیت ویژه در دستورکار مرزبانان شهرستان مریوان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مرزبانان با اشراف و آمادگی لازم منطقه را تحت کنترل عملیاتی خود قرار دادند، افزود: مرزبانان پس از ساعت‌ها کمین و با بهره‌گیری از تجهیزات اپتیکی، قاچاقچیان حامل بار قاچاق را مشاهده و با ابتکار عمل عرصه را بر آنان تنگ کرده و توانستند 43 قبضه اسلحه کلت و ۶ قبضه سلاح شکاری را کشف و مانع ورود آن به کشور شوند.

فعالیت‌های ضدایرانی گروهک‌های تجزیه‌طلب باعث شد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چند نوبت مواضع این گروهک‌ها در اقلیم کردستان عراق را با حملات موشکی و پهپادی منهدم کند.

گروهک تروریستی موسوم به پاک از جمله گروهک‌های تجزیه‌طلبی بود که اوایل آذرماه امسال به دلیل فعالیت‌های ضدایرانی، مورد حملات موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه قرار گرفت. اخیراً نیز شبکه تلویزیونی فرانس24 فرانسه، با حضور در جمع شاخه نظامی حزب تروریستی پاک، گزارشی از فعالیت‌های آنها تهیه و منتشر کرده است. در گزارش فرانس24 که نشان می‌دهد تروریست‌ها در حال آموزش نظامی و جذب افراد برای خرابکاری و اقدام مسلحانه علیه ایران هستند، آمده است اقلیم کردستان عراق به پناهگاهی برای افرادی تبدیل شده است که در صدد فعالیت نظامی علیه ایران هستند. همچنین اردوگاه‌هایی برای آموزش این تروریست‌ها برای یادگیری چگونگی استفاده از سلاح و مواد منفجره دایر شده است.

فرانس۲۴ همچنین ادعا کرده است در این اردوگاه‌ها زنان نیز حضور دارند که بین ۱۸ تا ۲۵ سال سن دارند و می‌خواهند آموزش با سلاح را یاد گرفته و بتوانند علیه ایران فعالیت کنند.

اگرچه این شبکه تلویزیونی فرانسه سعی در سرپوش گذاشتن بر خواسته‌های تجزیه‌طلبانه و ضدایرانی گروه نظامی سپاه ملی کردستان (شاخه نظامی حزب پاک) دارد و در هیچ قسمتی از گزارش یاد شده نیز به این موضوع اشاره‌ای نمی‌شود اما اظهارات تروریست‌هایی که با خبرنگار فرانس24 مصاحبه می‌کنند و سرودهای ضدایرانی‌ای که آنها می‌خوانند، به صراحت پرده از ایدئولوژی تجزیه‌طلبانه‌شان برمی‌دارد.

* حمایت آمریکا برای اقدام علیه ایران

در کنار گروهک‌های حزب دموکرات و کومله که از گروه‌های تجزیه‌طلب شناخته شده در ایران هستند، حزب پاک کردستان نیز با اهداف مشابه این گروهک‌ها پا به عرصه ظهور گذاشته و با حمایت مالی از سوی آمریکا، فعالیت خود علیه ایران را انجام می‌دهند. شهریورماه سال 95 پایگاه خبری آسوشیتدپرس گزارش داد به تروریست‌های عضو حزب پاک به بهانه مبارزه با داعش، از سوی آمریکا کمک نظامی و مالی می‌شود. این پایگاه خبری به نقل از حسین یزدان‌پناه، سرکرده این گروهک تروریستی اعلام کرد که اگرچه کمک‌های آمریکا به بهانه مقابله با گروه تکفیری داعش انجام گرفته اما گروه پاک فعالیت‌های ضدایرانی و تجزیه‌طلبانه خود را متوقف نخواهد کرد و به آن ادامه خواهد داد.

حمایت آمریکا از گروهک‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی در جریان اغتشاشات اخیر نیز مشاهده شد. آبان‌ماه امسال جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در مصاحبه‌ای با بخش فارسی شبکه ضدایرانی «بی‌بی‌سی» گفت اپوزیسیون‌های ایران که در خیابان‌ها اعتراض می‌کنند، در حال مسلح شدن هستند. بولتون در مصاحبه ضدایرانی خود با شبکه فارسی بی‌بی‌سی، ضمن ابراز امیدواری برای براندازی نظام ایران، اغتشاشات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ را با اغتشاشات پراکنده فعلی در ایران مقایسه کرد و گفت: «اگر به انتخابات 2009 (۱۳۸۸) نگاه کنید، می‌بینید سرکوب‌هایی در آنجا صورت گرفت که هم‌اکنون سرکوب‌ها تا حد زیادی گسترده‌تر شده و شدت گرفته است اما تفاوت این است که اپوزیسیون ایران با سلاح‌هایی که از پایگاه‌های بسیج به دست می‌آورند و سلاح‌هایی که از کردستان عراق وارد ایران می‌شود، در حال مسلح شدن هستند».

مشاور جنگ‌طلب دولت ترامپ سپس ادامه داد: «چشم‌انداز تلاش سیستماتیک اپوزیسیون نه فقط اعتراض، بلکه به‌کارگیری زور و قوه قهریه علیه حکومت ایران با این پیام است که ما دیگر غیرمسلح نیستیم و می‌توانیم با سپاه پاسداران مقابله کنیم و تمام اینها نشان می‌دهد جایگاه جمهوری اسلامی بیش از پیش در معرض مخاطره قرار دارد». البته مجری بی‌بی‌سی که انتظار نداشت بولتون به مسلح بودن گروهک‌های آشوب‌طلب در ایران اذعان و اعتراف کند، خطاب به او گفت: البته آقای بولتون! شواهدی در دست نداریم که معترضان در ایران مسلح هستند.

مجری این شبکه فارسی‌زبان در ادامه نیز خطاب به مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت: ادعای مسلح بودن معترضان، ادعای خود مقام‌های جمهوری اسلامی است ولی تا این لحظه تصاویری ندیده‌ایم که مسلح بودن معترضان ایرانی را نشان دهد. البته تلاش بی‌بی‌سی برای تبرئه تجزیه‌طلبان بی‌ثمر ماند و بولتون در ادامه اظهارات خود، اطلاعات جدیدتری از فعالیت گروهک‌های مسلح تجزیه‌طلب منطقه غرب کشور ارائه داد. او حتی از اینکه تمام مردم ایران مسلح نیستند نیز ابراز تاسف کرد. بولتون در این رابطه گفت: «من تصاویری از نیروهای کرد در حال آموزش دیدن در خارج از ایران و در حال آموزش دیدن در عراق دیده‌ام. متأسفم که ایران برخلاف آمریکا متمم قانون اساسی برای صدور مجوز حق مالکیت اسلحه برای مردم خود را ندارد، اگرنه همین الان مردم ایران اسلحه به دست داشتند و این می‌توانست تفاوت بزرگی را ایجاد کند و ایران نیازمند یک اپوزیسیون بزرگ است».

گروه تروریستی پاک در همان سال 95 اعلام کرده بود با برخورداری از کمک‌های بین‌المللی، ماموریت دارد از افزایش نفوذ ایران در منطقه جلوگیری کند

وطن امروز

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها