محبی‌نجم‌آبادی: توقع داریم دولت قیمت دلار را کاهش دهد

کد خبر: 1192834

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قدرت حفظ ارزش پول ملی را دارد و به اندازه کافی دلار در اختیار داریم.

محبی‌نجم‌آبادی: توقع داریم دولت قیمت دلار را کاهش دهد

بهروز محبی نجم آبادی درباره علت گرانی قیمت دلار، اظهار داشت: ما به اندازه کافی دلار داریم. فاصله بین عرضه و تقاضا و سوداگری برخی از افراد در بازار ارز باعث گرانی‌های اخیر شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چنانچه تقاضای ارز بر اساس نیازهای واقعی باشد، عرضه و تقاضا کاملاً به هم نزدیک می‌شود و هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

وی با بیان اینکه دولت قدرت حفظ ارزش پول ملی را دارد، گفت: به اندازه کافی دلار در اختیار داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

محبی نجم آبادی گفت: ورود ارز به دلیل فروش نفت با مشکلی روبرو نیست و این مسئله بر توانمندی دولت افزوده است و قیمت دلار  قطعاً تثبیت خواهد شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قاعدتاً نمی‌توان به یک باره یک منحنی صعودی را نزولی کرد و ابتدا باید شیب صعود نرخ ارز را کاهش داد و سپس آن را به تثبیت رساند.

وی با اشاره به اینکه دولت تلاش می‌کند تا نرخ ارز تثبیت شود، گفت: یکی از اقداماتی که دولت در این زمینه انجام داده، آن است که به صادرکنندگان اجازه داد به صورت مستقیم ارز آزاد را در بازار به فروش برسانند. این اقدام که صادرکنندگان خودشان به جای دولت ارز را وارد بازار کنند، برای تنظیم بازار بود و از سیاست‌هایی است که قطعاً تأثیرگذار بوده و خواهد بود.

محبی نجم آبادی تاکید کرد: توانایی و عزم لازم در دولت برای کاهش نرخ ارز وجود دارد و چون ارز کافی در اختیار داریم، توقع داریم که این اتفاق زودتر بیفتد.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها