نماینده مجلس: هدف بانیان آشوب ها توقف چرخه رشد اقتصادی بود

کد خبر: 1192836

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هدف بانیان آشوب‌ها را آسیب زدن به چرخه اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: اغتشاشات به تولید و معیشت مردم آسیب وارد می کند

نماینده مجلس: هدف بانیان آشوب ها توقف چرخه رشد اقتصادی بود

محمد صفایی در مورد تاثیر اغتشاشات بر اقتصاد کشور بیان داشت: آشوبها در نظم اجتماعی و اقتصادی کشور اخلال ایجاد کرد، زیرا زمانی که بازار فروش محصولات با مشکل مواجهه شود و تولید کننده توان فروش محصولات خود را نداشته باشد و تولید در کشور دچار چالش می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دشمنان در تحریم‌های حداکثری نتوانستند به اهداف مدنظر خود دست یابند، بیان داشت: یکی از دلایلی که دشمنان پروژه اغتشاشات را دنبال می‌کردند این بود که در حوزه اجتماعی و اقتصادی اخلال ایجاد کرده و به تولید آسیب بزنند.

نماینده مردم گناباد طرح آشوب های کور در کشور را مخل نظم و امنیت دانست و افزود: اغتشاشات در کشور به حوزه های مختلف اقتصادی از جمله بازار بورس، طلا و ارز آسیب وارد کرد و مسلما دلیل بخشی از تورم موجود بازار، اغتشاشات است.

صفایی هدف بانیان آشوب‌ها را آسیب زدن به چرخه اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: اغتشاشات به تولید و معیشت مردم آسیب وارد کرد، اما مردم بصیر کشورمان با هوشیاری تحت تاثیر تبلیغات دروغین رسانه های غربی قرار نمی گیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به محدودیت های اینترنتی و پلتفرم های خارجی بیان داشت: محدودیت های این حوزه خسارت های را به کسب و کارآنلاین وارد کرده است و امیدواریم که وزرات ارتباطات در این حوزه هوشمندانه تر عمل کرد تا مردم از این ناحیه دچار چالش و مشکلات نشوند.

وی اضافه کرد: در مجموع می توان گفت که ناآرامی و آشوبها هرچند وجهه سیاسی و اجتماعی دارد، اما ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد دارد واثرات نامطلوب اعتراضات بر تولید ناخالص داخلی، ناشی ازانقباضات شدید در بخش خدمات و تولید است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها