عین‌اللهی: موضوع مهاجرت جراحان و پزشکان بیشتر فضاسازی رسانه‌ای است

کد خبر: 1192970

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبرهای منتشر شده درباره نرخ مهاجرت پزشکان و متخصصان ایرانی را جوسازی رسانه‌ای دانست و گفت: دولت از همه امکانات برای تسهیل شرایط پزشکان و متخصصان استفاده می‌کند بطوریکه در سال جاری ۴ هزار دستیار به کار گرفته شده است.

عین‌اللهی: موضوع مهاجرت جراحان و پزشکان بیشتر فضاسازی رسانه‌ای است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبرهای منتشر شده درباره نرخ مهاجرت پزشکان و متخصصان ایرانی را جوسازی رسانه‌ای دانست و گفت: دولت از همه امکانات برای تسهیل شرایط پزشکان و متخصصان استفاده می‌کند بطوریکه در سال جاری ۴ هزار دستیار به کار گرفته شده است.

بهرام عین‌اللهی روز یکشنبه در پاسخ به خبرنگار ایرنا، درباره نگرانی‌های موجود درباره مهاجرت پزشکان گفت: موضوع مهاجرت جراحان و پزشکان ایرانی بیشتر فضاسازی رسانه‌ای بوده و آمارها نشان می‌دهد که وضعیت نیروهای ذخیره متخصص و تربیت شده خوب است بطوریکه امسال چهار هزار دستیار به کار گرفته شده که رقم کمی نیست.

وزیر بهداشت افزود: درباره جراحان قلب هم ضوابطی ایجاد کردیم که حضور آنها را تسهیل می‌کند. پیش از این پذیرش جراح قلب با داشتن بورد جراحی امکان‌پذیر بود اما امسال در شورای تخصصی اعلام شد که همه جراحان بدون داشتن بورد می‌توانند به شکل تخصصی ادامه تحصیل دهند.

عین اللهی با اشاره به اینکه امسال ظرفیت جراحان قلب چند برابر سال‌های قبل شده است، تصریح کرد: این خبرها مثل دیگر موضوعات علیه کشور در فضای مجازی منتشر می‌شود و واقعیت ندارد.

وی گفت: به‌رغم مشکلات موجود کشور، وضعیت نیروی انسانی خوب است و هیچ‌گونه مشکلی در خدمت‌رسانی وجود ندارد و بخش درمانی به خوبی کار خود را انجام می‌دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه موضوع اشتغال در خارج از ایران هم چندان شرایط خوبی ندارد، گفت: سقف کارانه پزشکان ۲ برابر شده و در مناطق محروم هم این سقف برداشته شده است و تلاش می‌کنیم شرایط بهتر و رسیدگی بیشتری برای پزشکان فراهم کنیم تا خدمت‌گزار بهتری برای بیماران باشیم.

به گزارش ایرنا، در راستای رویکرد مردمی دولت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی مبنی بر ارتباط بی‌واسطه مسئولان با مردم و ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهور، وزرا، معاونان و اعضای کابینه موظف شدند در روزهای مشخصی از هفته پاسخگوی تماس‌های تلفنی مردم در مرکز ارتباطات مردمی رئیس‌جمهور باشند.

پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، وزیر ارتباطات و وزیر دادگستری و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پاسخگوی سؤالات و مشکلات مردم شدند./ایرنا

عین‌اللهی: طرح پزشک خانواده در مناطق زیر ۲۰ هزارنفر اجرایی می‌شود

تهران-ایرنا-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تکمیل طرح پزشکی خانواده خبر داد و گفت: طرح پزشکی خانواده در مناطق زیر ۲۰ هزار نفر، با پرونده الکترونیکی تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، بهرام عین‌اللهی در خبر خوشی از تکمیل طرح پزشکی خانواده در مناطق زیر ۲۰ هزار نفر از اول دی، گفت و توضیح داد: با تکمیل زیرساخت نسخه الکترونیک که از ۱۰ درصد به ۹۰ درصد رسیده است و نیز طرح بیمه سلامت همگانی، می‌توانیم این طرح را از اول دی اجرایی کنیم.

وی گفت: با توجه خواست شخص رئیس جمهور در این زمینه، امیدواریم در بودجه سال آینده، منابع مورد نیاز برای اجرای طرح پزشک خانواده تأمین شود تا بتوانیم در کل کشور این طرح را اجرایی کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید براینکه در طرح پزشک خانواده، فقط موضوع درمان نیست، گفت: هر پزشک خانواده ۳ هزار نفر را در تحت کنترل خود خواهد داشت و هم بحث درمان و هم پیشگیری در این طرح اولویت دارد. وی گفت: حضور در طرح پزشک خانواده کاملا داوطلبانه بوده و اجباری ندارد اما هرکس وارد این طرح شد، تسهیلاتی برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا در راستای رویکرد مردمی دولت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» مبنی بر ارتباط بی‌واسطه مسئولان با مردم و ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهور، وزرا، معاونان و اعضای کابینه موظف شدند در روزهای مشخصی از هفته پاسخگوی تماس‌های تلفنی مردم در مرکز ارتباطات مردمی رئیس‌جمهور باشند.

پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، وزیر ارتباطات و وزیر دادگستری و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پاسخگوی سؤالات و مشکلات مردم شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها