مشاور رهبری: حوادث اخیر جامعه نشانگر توطئه استکبار برای تجزیه کشور است

کد خبر: 1195652

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به بیست‌ودومین اجلاس شورای دانشگاه آزاد اعلام کرد: حوادث تلخ اخیر که در جامعه رخ داد، نشانگر توطئه شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای شکست انقلاب اسلامی و تجزیه کشور عزیز ایران است.

مشاور رهبری: حوادث اخیر جامعه نشانگر توطئه استکبار برای تجزیه کشور است

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به بیست‌ودومین اجلاس شورای دانشگاه آزاد اعلام کرد: حوادث تلخ اخیر که در جامعه رخ داد، نشانگر توطئه شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای شکست انقلاب اسلامی و تجزیه کشور عزیز ایران است.

علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی پیامی به بیست و دومین اجلاس شورای دانشگاه آزاد اسلامی که در واحد یزد در حال برگزاری است، صادر کرد.

در متن پیام ولایتی که توسط مهدی نویدادهم دبیرکل هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در این اجلاس قرائت شد، آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکترمحمدمهدی طهرانچی

حضرات معاونین گرامی و رؤسای محترم واحدهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم

اینجانب امیدوار بودم تا در این نشست صمیمی و اثربخش شما عزیزان که در دارالعباده یزد تشکیل شده است، شرکت کرده و از نزدیک از خدمات و زحمات شما تقدیر نمایم. اینک که توفیق یار نشد، نکاتی را به اختصار به حضورتان اعلام می‌دارم.

1. خدای بزرگ را شاکریم که در دوران سخت بیماری کرونا به مدیران و دست‌اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی توفیق داد تا خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و پزشکی قابل تقدیری را به دانشجویان عزیز و مردم شریف ایران ارائه دهند. براساس گزارش مستندی که دبیرخانه هیأت موسس با مشارکت و مساعدت شما گرامیان تهیه کرده است؛ برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه‌های داخلی و خارجی از امتیازات و دستاوردهای ماندگاری برخوردار بوده است و برگ زرینی به تاریخ پرفراز و نشیب آموزش عالی کشور افزوده است. این موفقیت در افزایش تعداد دانشجویان ورودی دانشگاه در سال‌های اخیر متجلی شده است و نشان از ارتقای جایگاه و منزلت علمی و افزایش مقبولیت اجتماعی دانشگاه دارد.

2. حوادث تلخ اخیر که در جامعه رخ داد، از یک سو نشانگر توطئه شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای شکست انقلاب اسلامی و تجزیه کشور عزیز ایران است و از سوی دیگر نمایانگر موفقیت سیاست‌های کلان کشور در قطع وابستگی به غرب و چرخش استقلال‎‌گرایانه به شرق و تقویت هویت ملی می‌باشد که نظام سلطه و ازناب و طرفداران حقیر آنها در منطقه، این پیروزی‌ها و دستاوردهای آن را برنمی‌تابند و به شیوه‌های مختلف درصدد جلوگیری از رشد و بالندگی انقلاب اسلامی می‌باشند.

تمام دانشجویان عزیز به مثابه فرزندان ما هستند. ارائه خدمات مطلوب آموزشی و تربیتی به این عزیزان، نیازمند مشارکت مؤثر و خستگی‌ناپذیر تمام استادان محترم و مسئولیت‌پذیری فزون‌تر آنها در ایفای رسالت خطیر فرهنگی و تربیتی می‌باشد تا با کسب شایستگی‌ها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی، فناورانه و تربیتی بتوانند از ظرفیت تمام دروس برای جذب شوق‌انگیز دانشجویان و تقویت هویت اسلامی- ایرانی ایشان استفاده نمایند.

3. مقام معظم رهبری با ابلاغ مأموریت سترگ مدیریت دانشگاه در سه زمینه ارتقای علمی، صیانت از کیان دانشگاه و گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی، مسئولیت خطیری را متوجه آنان کرده‌اند. حضور فعال و اثربخش مدیران و استادان گرانقدر دانشگاه در عرصه‌های علمی و پژوهشی و رفع کاستی‌های احتمالی، استمرار جهاد علمی تا دستیابی به قله‌های رفیع علم و فناوری، اجرای کامل و دقیق سند تحول و تعالی دانشگاه، تقویت روحیه و مدیریت جهادی در تمام حوزه‌های دانشگاه، مدیریت بهینه منابع و مصارف مالی، رصد و پاسخگویی به تحولات محیطی در صحنه داخلی و بین‌المللی، حاکمیت رویکرد فرهنگی - تربیتی از دوره پیش از دبستان مدارس سما تا عالی‌ترین مدارج علمی و تحصیلات تکمیلی دانشگاهی، انتظاری است که اینجانب از یکایک اعضای محترم خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی برای لبیک‌گویی به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی دارم.

در پایان مجدداً از خدمات و زحمات صادقانه شما عزیزان صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدوارم با استعانت از الطاف الهی، زمینه دستیابی به اهداف متعالی و انسان‌ساز انقلاب اسلامی بیش از پیش فراهم آید.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها