زمان بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

کد خبر: 1197061

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی از راهی شدن طرح ساماندهی کارکنان دولت طی هفته آینده به صحن مجلس خبر داد.

زمان بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

امان الله حسین پور اظهار کرد: به عنوان یکی از موافقان طرح ساماندهی کارکنان دولت، معتقد هستم امروز اجرای این طرح یکی از مطالبات مهم مجلس در جهت ساماندهی وضعیت قراردادهای مختلف اداری و کمک به ایجاد انگیزه، ارتقاء بهره وری در کارکنان و ایجاد امنیت شغلی این قشر زحمت کش است.

وی با انتقاد از اینکه شرکت‌های واسطه‌ای، بخشی از وجوه دریافتی دولت را برای حق‌العمل خود بر می‌دارند، افزود: به این ترتیب به نیروهای طرف قرارداد، حقوق بسیار اندکی پرداخت می‌شود.

حسین پور با اشاره به گلایه‌ها در مورد تفاوت در دستمزدها و قراردادها گفت: اجرای این طرح اجرای عدالت، رفع تبعیض و همچنین ارتقاء رضایتمندی پرسنل و شاغلین را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه این طرح هفته آینده وارد صحن مجلس می شود، اظهار کرد: افزایش بهره‌وری کارکنان دولت و تقویت سیستم اداری کشور، ممنوعیت بکارگیری نیروهای بدون مجوز و حذف شرکت‌های واسطه نیروی انسانی از جمله مزایای اجرای این طرح به حساب می آید.

نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلی شورای اسلامی از برخی شرکت ها به عنوان مافیای برده داری نوین نام برد و گفت: این عدم قاعده‌گذاری و رهاشدگی شرکت‌ها سبب افزایش هزینه ها و کاهش رضایتمندی در کارکنان شده است که انشاءالله با اجرای این طرح شاهد اجرای عدالت خواهیم بود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها