واکنش ناصر ایمانی درباره اقدامات موهن مجله شارلی ابدو

کد خبر: 1197064

کارشناس مسائل بین‌الملل درباره اقدام موهن مجله شارلی ابدو گفت: قبل از اقدامات دیپلماتیک باید با سیاست دولت فرانسه و غرب به‌طور مقابله شده و از طریق افکار عمومی جهان می‌توان این مهم را انجام داد تا این کارِ فرانسوی‌ها و این‌چنین نشریات، ضد ارزش بشود.

واکنش ناصر ایمانی درباره اقدامات موهن مجله شارلی ابدو

ناصر ایمانی کارشناس مسائل بین‌الملل درباره اقدامات موهن مجله فرانسوی شارلی ابدو و سیاست‌های ضددینی دولت ماکرون، اظهار داشت: کشور فرانسه سیاستی را اعلام کرده که هیچ‌گونه محدودیتی برای آزادی بیان وجود ندارد؛ حتی اگر به شکل توهین‌آمیز و یا توهین به مقدسات مردم سایر کشورها باشد.

وی درباره مجله شارلی ابدو افزود: این مجله به‌همین دلیل چندسال پیش توهین بسیار زشتی علیه پیامبر عالی‌قدر اسلام انجام داد. این ظاهرِ سیاست است ولی در اصل این نشریات در فرانسه با استفاده از سیاست بسیار غلطِ از لحاظ مبانی فکری، نوعی هنجارشکنی را انجام می‌دهند تا مقدسات مردم کشورهای دیگر را به سخره بگیرند.

کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: این کار وسیله‌ای برای اجرای نوعی آپارتاید فرهنگی شده است. قبل از اقدامات دیپلماتیک باید با سیاست دولت فرانسه و غرب به‌طور کلی مقابله شده و از طریق افکار عمومی جهان می‌توان این مهم را انجام داد تا این کارِ فرانسوی‌ها و این‌چنین نشریات، ضد ارزش بشود.

ایمانی هم‌چنین درباره اقدام دیپلماتیک متناسب در این عرصه نیز عنوان کرد: برخی اقدامات دیپلماتیک نیز قابل انجام است و دیدیم وزارت امور خارجه در اقدامی روز گذشته دفتر ایران‌شناسی سفارت فرانسه را تهدید کرد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها