ماجرای پیگیری درخواست فرزند یک شهید توسط حاج قاسم حین جلسه با اردوغان

کد خبر: 1197191

فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه گفت: شهید سلیمانی وقتی در سال ۱۳۷۶ فرمانده نیروی قدس شد، بلافاصله بعد از یکی-دو ماه برای فعالیت‌های ۲۰ سال آینده این نیرو برنامه‌ریزی کرد و برنامه‌هایی را برای محور مقاومت تعریف کرد.

 ماجرای پیگیری درخواست فرزند یک شهید توسط حاج قاسم حین جلسه با اردوغان

فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه گفت: شهید سلیمانی وقتی در سال ۱۳۷۶ فرمانده نیروی قدس شد، بلافاصله بعد از یکی-دو ماه برای فعالیت‌های ۲۰ سال آینده این نیرو برنامه‌ریزی کرد و برنامه‌هایی را برای محور مقاومت تعریف کرد.

سردار محمدجعفر اسدی فرمانده‌ سابق نیروی زمینی سپاه در ویژه برنامه سرباز وطن که از سوی بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران در این دانشکده برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز آمدیم در مورد یک سرباز ولایت صحبت کنیم.  کسی که خودش را دربست در اختیار ولایت گذاشته و با ولایت بیعت کرده بود‌.

وی افزود: قاسم سلیمانی در یک روستایی در استان کرمان که از مرکز کرمان فاصله دارد با یک زندگی سخت و ساده تربیت شده است.

هم‌رزم شهید سلیمانی خاطر نشان کرد: او هشت سال در جبهه در مقابل همه استکبار جهانی که میدان‌دار اصلی‌اش صدام بود، ایستاد. بعد از آن برای امنیت کشور در سیستان، هرمزگان و کرمان با اشرار را مقابله کرد.

سردار اسدی با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی همه انسان‌ها را عائله خدا می‌شناخت و می‌گفت احترام به عائله خدا یعنی احترام به خدا‌، تصریح کرد: به‌همین خاطر به مردم احترام می‌گذاشت و مردم را دوست داشت. آنچه قاسم را قاسم کرد اخلاص در کارهایش و ساده زیستی بود. او زحمت کشید و خدا هم پاداشش را داد به‌طوری‌که خدا بهترین و کامل‌ترین نوع شهادت را به‌دست خبیث‌ترین انسان‌های زمین قسمت او کرد.

وی خاطر نشان کرد: حاج قاسم انسان عادی بود ولی هرکاری را با محاسبه دقیق انجام می‌داد، مهم نبود کسی خوشش می‌آید یا نه، مهم این بود که خدا از کاری که می‌کند، راضی باشد.

 فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه ادامه داد: شهید سلیمانی وقتی در سال 1376 فرمانده نیروی قدس شد، بلافاصله بعد از یکی-دو ماه برای فعالیت‌های 20 سال آینده این نیرو برنامه‌ریزی کرد و برنامه‌هایی را برای محور مقاومت تعریف کرد.

وی یادآور شد: شهید قاسم سلیمانی به خانواده شهدا خیلی محبت می‌کرد. زمانی یک هفته با همدیگر در ماموریت بودیم و چون منزل من و او در کنار هم بود بعد از اینکه از ماموریت به خانه آمدیم او به خانه نرفت و گفت بعد از اینکه به منزل شهید احمد کاظمی برود، به خانه‌اش خواهد رفت. یعنی در آن شرایط هم پیگیر مسئله خانواده شهدا بود.

فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه که به گفته خود سابقه سال‌ها آشنایی با شهید حاج قاسم سلیمانی را دارد به ذکر خاطره‌ای از یکی از نیروهای محافظ شهید سلیمانی در سفر به ترکیه پرداخت و یادآور شد: یکی از محافظان شهید گفت در جلسه‌ای شهید سلیمانی با رئیس‌جمهور ترکیه، در شرایطی که مسیر جلسه به سمت تلخی می‌رفت ناگهان شهید سلیمانی بر روی کاغذ مطلبی را نوشت و به من (محافظ شهید) داد که روی آن نوشته بود مسئله فلان فرزند شهید را از حسین پورجعفری پیگیری کن. من پیش  خودم فکر کردم بعدا این موضوع را پیگیری می‌کنم و همچنان در جلسه حضور داشتم که شهید سلیمانی با دست به من اشاره کرد که به بیرون برو موضوع را پیگیری کن. بعد از اینکه از جلسه خارج شدم با شهید پورجعفری تماس گرفتم. او پاسخ داد که مسئله را پیگیری و حل کرده است. به جلسه آمده‌ام و همین موضوع را روی کاغذ نوشتم و به شهید سلیمانی دادم. پس از آن دیدم چهره شهید تغییر کرد و مسیر جلسه نیز به سمت مسیر مورد نظر شهید سلیمانی رفت.

سردار اسدی خاطرنشان کرد: حاج قاسم می‌دانست با چه کسی معامله می‌کند؛ شهدا و معامله با خدا او را به سعادتمندی می‌رساند اما برخی می‌آیند با شیطان معامله می‌کنند که نتیجه‌ای جز تحقیر ندارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اظهارات سردار باقری که بارها از آقای ظریف خواستیم وقت بگذارد و دقایقی را برای بازدید از توانمندی‌های نظامی که نیروهای مسلح به آن دست یافتند صرف کند، گفت: به گفته سردار باقری حتی یک‌بار قرار بود آقای ظریف به عمان برود که از او خواستیم 2 ساعت زودتر در بندرعباس حضور یابند تا برخی از دستاوردهای نظامی را به او نشان دهیم که قبول کرد اما دفتر او چند ساعت قبل از جلسه اعلام کرد که کاری برای او پیش آمده و امکان حضور در هرمزگان را ندارد.

فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه یادآور شد: آقای ظریف به‌دلیل عدم آشنایی با توانمندی‌های کشور اظهاراتی را مطرح کرد که آمریکا می‌تواند ظرف یک‌ساعت ایران را زیر و رو کند اما شهید سلیمانی با نگاهی که داشت، به مسئولان آمریکایی گفت نیاز نیست نیروهای مسلح در مقابل شما قرار گیرند من با نیروی قدس پاسخ شما را خواهم داد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها