اشاره رهبر انقلاب به یک سند تازه منتشر شده/ کارتر در سال ۱۹۷۹ دستور سرنگونی انقلاب را داد

کد خبر: 1197631

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به یک سند تازه منتشر شده فرمودند: کارتر در سال ۱۹۷۹ به سازمان سیا دستور سرنگونی انقلاب را داده است.

اشاره رهبر انقلاب به یک سند تازه منتشر شده/ کارتر در سال ۱۹۷۹ دستور سرنگونی انقلاب را داد

 هم‌زمان با سالروز قیام تاریخ‌ساز ۱۹ دی ۱۳۵۶ قم جمعی از مردم این شهر با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: این حرکت عظیم که از قم شروع شد توانست ایران را از پنجه‌ غارتگر و خونین آمریکا نجات بدهد. در واقع ایران را از دست و از حلقوم آمریکا کشید بیرون و این شد پایه و اساس دشمنی آمریکا با ایران. اینکه می‌گویند فلان حادثه فلان قضیه موجب شد که آمریکایی‌ها با ما دشمن بشوند بعضی‌ها هم حالا بعد از 40 سال می‌گویند چرا آمریکایی‌ها را با خودتان دشمن می‌کنید! ما داریم دشمن می‌کنیم؟ 40 سال است به خون ما تشنه است. ما حالا داریم آمریکا را دشمن می‌کنیم؟

ایشان فرمودند:‌ آمریکایی‌ها از روز اول شروع کردند. یک سندی اخیراً منتشر شده که برای من فرستادند، آوردند همین چند هفته پیش ظاهراً از یک مرکز معتبر آمریکایی که اسناد مهمی را بعد از مثلاً گذشت سی چهل سال منتشر می‌کند، این سندی را منتشر کرده که می‌گوید که کارتر در دسامبر ۱۹۷۹، دسامبر ۷۹ یعنی حدود ده ماه بعد از پیروزی انقلاب ما، یک دستوری می‌دهد به سازمان سیا و دستور این است که جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کنید. یعنی همان اول انقلاب اوایل انقلاب رئیس‌جمهور آمریکا دستور سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را با خواب آشفته‌ای که لابد دیده به سازمان سیا صادر می‌کند. آن وقت نکته‌ جالب توجه این است که به چه وسیله ساقط کنید، ذکر می‌کند اولین نکته‌ای ذکر میکند تبلیغات است؛ پروپاگاندا. میگویند با پروپاگاندا تبلیغ کنید علیه جمهوری اسلامی. این کاری بوده که آن روز این‌ها شروع کردند. تبلیغات، البته خب فقط تبلیغات نبود تحریم هم بود جاسوسی هم بود نفوذ هم بود./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها