آزادی تعدادی از زنان بازداشتی اغتشاشات، همزمان با روز زن

کد خبر: 1198148

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از آزادسازی زنان زندانی‌شده در اغتشاشات اخیر، همزمان با روز زن خبر داد.

آزادی تعدادی از زنان بازداشتی اغتشاشات، همزمان با روز زن

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از آزادسازی زنان زندانی‌شده در اغتشاشات اخیر، همزمان با روز زن خبر داد.

 انسیه خزعلی معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری، در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن، از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان «بانوی ایرانی» خبر داد و گفت: این جشنواره یکی از برنامه‌های ما برای روز زن است که در آن، از منتخبین تقدیر خواهد شد.

خزعلی از برگزاری همایش بین‌المللی زنان و مبارزه با فساد، زن و خانواده و سبک زندگی و آرای قضایی با محوریت زن و خانواده در هفته گذشته یاد کرد و گفت: سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت کشور، استانداری‌ها و سایر سازمان‌های دولتی برنامه‌های ویژه‌ای را برای روز زن خواهند داشت.

خزعلی درباره مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی اظهار کرد: متأسفانه در جریانات اخیر استفاده‌های ابزاری بسیاری از زن صورت گرفت و تلاش شد با کشته‌سازی‌ها اینگونه به جهان القا شود و وجهه خوبی از زنان ایران نشان داده نشد.

او تصریح کرد: آزادسازی زنان زندانی و رسیدگی به خانواده زنان زندانی از جمله برنامه‌های ما برای روز زن خواهد بود.

معاون زنان رئیس جمهور در رابطه با وظیفه رسانه‌های داخلی در رابطه با بازنمایی شخصیت بانوان در ایران در رسانه‌های خارجی گفت: متأسفانه در اغتشاشات اخیر شاهد استفاده ابزاری از زنان بودیم و به طور‌ غیرواقعی با کشته‌سازی، اینگونه به جهان القا شد که چهره بانوان ایرانی را خدشه‌دار کنند.

او تصریح کرد: خوشبختانه حرکاتی که زنان ما طی چهار دهه اخیر انجام داده‌اند بسیار چشمگیر است که ما این را به گوش جهانیان برسانیم. بیش از 30 درصد زنان در  هیئت علمی دانشگاه‌ها مشغول فعالیت هستند که این اتفاق در قبل از انقلاب کمتر از 2 درصد بود.

خزعلی ادامه داد: در حوزه‌های اجتماعی و سمن‌ها بانوان فعالیت چشمگیری داشته‌اند و تعداد بسیار زیادی بانوان فعال فرهنگی و نویسنده که حدود 800 ناشر هستند داریم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین از پیگیری بیمه بانوان خانه‌دار خبر داد و گفت: برای زنان خانه‌دار روستایی که دارای سه فرزند هستند این بیمه محقق شد. طرحی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان زنان مولد داریم که سعی می‌کنیم در این حوزه هم به بانوان خانه‌دار کمک کنیم.

او در رابطه با لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: امیدوارم با تأکیدی که مقام معظم رهبری در رابطه با ظلم به زنان داشتند، هرچه سریع‌تر این لایحه تصویب شود. ما تمام پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام می‌دهیم و به زودی شاهد اخبار خوبی خواهیم بود.

خزعلی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره بازداشت دو نفر به عنوان خبرنگار، اظهار داشت: اگر خبرنگار جرمی مرتکب شود چون خبرنگار است، دارای مصونیت است؟ اگر به عنوان مجرم گرفته شده، باید به جرم او رسیدگی شود.

معاون رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص دستور اخیر دادستان کل کشور به پلیس برای برخورد با بی‌حجابی تصریح کرد: در این حوزه متصدیان باید نظر دهند و در حیطه اختیار ما نیست. حتماً با سردار رادان نشست‌هایی خواهیم داشت و دیدگاه‌ها را منتقل خواهیم کرد.

او همچنین حجاب را مسئله‌ای فرهنگی و اجتماعی تعبیر کرد و گفت: لازم است نگاه‌های خود را با شاخص‌های مقام معظم رهبری تنظیم کنیم و از دوقطبی‌سازی پرهیز شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها