رایزنی وزیران ایران و سوریه برای سفر«رییسی» به دمشق

کد خبر: 1198794

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد : نهایی و امضا کردن سند جامع همکاری‌های بلند مدت بین ایران و سوریه می‌تواند همانند یک نقشه راه، افق همکاری‌های بلندمدت دو کشور در زمینه‌های مختلف را روشن کند .

رایزنی وزیران ایران و سوریه برای سفر«رییسی» به دمشق

در دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با « فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه در روز شنبه، موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه‌های دوجانبه و منطقه‌ای مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اینکه وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور موضوعات زیادی برای تبادل نظر و همکاری با هم دارند، بر ضرورت افزایش تلاش مشترک با تمرکز بر زمینه سازی برای دستیابی به بهترین نتایج در جریان سفر آتی ابراهیم  رئیسی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران به سوریه تأکید کرد.

وی افزود : با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور، این سفر فرصتی خواهد بود که زمینه تقویت همکاری‌های بخش‌های خصوصی و دولتی دو کشور در زمینه‌های مشترک اقتصادی و تجاری فراهم شود.

امیرعبداللهیان افزود : نهایی و امضا کردن سند جامع همکاری‌های بلند مدت دو کشور می‌تواند همانند یک نقشه راه، افق همکاری‌های بلند مدت دو کشور در زمینه‌های مختلف را روشن کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ممتاز توصیف کردن روابط سیاسی میان دو کشور، افزود: لازم است همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور نیز به سطح مطلوب و متناسب با ظرفیت‌های بالای دو کشور ارتقا یابد، فلذا لازمست است ضمن تلاش مشترک برای رفع موانع در این زمینه، به تامین انتظارات مردم دو کشور در زمینه‌های اقتصادی کمک کنیم.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت سفر آتی  ابراهیم  رئیسی به سوریه، از تاکید متقابل رئیس جمهور سوریه بر لزوم زمینه سازی برای موفقیت حداکثری این سفر خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه ما همه تلاش‌های خود را برای بررسی نحوه تحقق اهداف رهبران دو کشور بکار خواهیم بست،افزود : با همکاری با طرف‌های ذیربط ایرانی از جمله مشورت و تلاش مشترک با وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اسناد مورد نظر برای تقویت روابط دو کشور را تنظیم و آماده امضا می‌کنیم.

فیصل مقداد با اشاره به اینکه ما نیز معتقدیم که روابط اقتصادی ما با سطح روابط سیاسی دو کشور فاصله زیادی دارد، افزود: لازم است شرکت‌های خصوصی و دولتی دو کشور را برای همکاری با هم هماهنگ و مرتبط کنیم.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین با اشاره به‌ افزایش پیچیدگی های منطقه، بر ضرورت تقویت مشورت‌های منظم و مستمر میان سطوح مختلف وزارت‌خانه‌های خارجه دو کشور در موضوعات مورد اهتمام تاکید کرد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها