خبر مهم از مجلس درباره حقوق کارمندان و بازنشستگان / افزایش حقوق کارمندان 40 درصد می شود؟

کد خبر: 1198841

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به حضور میرکاظمی در این کمیسیون، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه توضیحات مفصلی در رابطه با ویژگی و شاخص های کلان پیش بینی شده در لایحه بودجه، ارائه داد.

خبر مهم از مجلس درباره حقوق کارمندان و بازنشستگان / افزایش حقوق کارمندان 40 درصد می شود؟

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در تشریح جزئیات جلسه عصر دیروز این کمیسیون، اظهار داشت: جلسه عصر دیروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 با حضور آقای میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و پورمحمدی، معاون وی برگزار شد.

وی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه توضیحات مفصلی در رابطه با ویژگی و شاخص های کلان پیش بینی شده در لایحه بودجه، ارائه داد.همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه تفاوت های ارقامی بودجه سال 1402 با بودجه سال 1401 را تشریح کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: همچنین مسئولین سازمان برنامه بودجه توضیحاتی در رابطه با تفکیک منابع درآمدی و مصارف هزینه‌ای این لایحه ارائه کردند.

وی با اشاره به سرفصل های تبصره 14، تصریح کرد: این در حالی است که سر فصل تبصره 14 در منابع و مصارف عمومی ادغام شده است، به واقع برخی از منابع و مصارف سالهای گذشته درقالب تبصره 14 و هدفمندی اساساً ماهیت یارانه ای نداشته و بلکه ماهیتش مصارف عمومی بوده و به غلط در ذیل تبصره 14 تعریف شده بود بنابراین امسال در لایحه بودجه قسمت های از آن موارد که جنبه عمومی داشته را جدا کرده اند و فقط صرفاً مصارف یارانه ای در ذیل تبصره 14 درج شده است.

زارع افزود: در ادامه جلسه، نمایندگان کمیسیون تلفیق، نظرات و انتقادات خودشان را درباره لایحه بودجه و اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه مطرح کردند.همچنین عمده نظرات نمایندگان در این جلسه مربوط به مسائل معیشتی، اقتصادی و مدیریت تورم و اتخاذ تصمیمات بودجه ای بود که پیشنهاد شد دولت باید به شکلی آنها را در لایحه بودجه تنظیم کند که کمترین تورم و فشار اقتصادی بر مردم ایجاد شود و از سوی دیگر بتواند در واقع قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

وی تاکید کرد : همچنین یکی از موضوعاتی که مورد انتقاد بسیاری از نمایندگان قرار گرفت، موضوع افزایش بسیار ناچیز و 20درصدی حقوق شاغلین و بازنشستگان در لایحه بودجه 1402 بود که به نسبت پیش بینی تورم 40 درصدی پیش رو ، حداقل قدرت خرید مردم را کاهش خواهد داد لذا این موضوع یکی از موضوعات مهمی بود که همه نمایندگان روی آن اجماع داشتند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: همچنین کمیسیون فردا در شیفت صبح به بررسی منابع درآمدی لایحه بودجه خواهد پرداخت و در شیفت بعد از ظهر هم به بررسی منابع واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی می پردازد.

وی تاکید کرد: همچنین کمیسیون تلفیق در شیفت صبح روز دوشنبه به بررسی منابع و مصارف  تبصره 14 می پردازد و در شیفت عصر هم میزان و نحوه افزایش حقوق کارکنان، شاغلین و بازنشستگان را بررسی خواهد کرد.

زارع در پایان بیان داشت: نهایتاً پیش بینی می شود کمیسیون تلفیق در شیفت صبح روز سه شنبه به بررسی جدول اعتبارات استانها پرداخته و در شیفت عصر هم به جمع بندی نهایی کلیات لایحه بودجه می پردازد تا کلیات لایحه بعداً در صحن علنی مورد رسیدگی قرار گیرد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها