رئیس کمیسیون تلفیق: مالیات بر سود شرکت‌ها کاهش می‌یابد

کد خبر: 1198897

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1402 گفت: پیشنهاد شده است مالیات بر سود شرکت ها از 25 درصد به 18 کاهش یابد و همینطور معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به آستانه 7 میلیون برسد یعنی تا 7 میلوین معاف است.

 رئیس کمیسیون تلفیق: مالیات بر سود شرکت‌ها کاهش می‌یابد

سیدشمس الدین حسینی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به جلسه امروز یکشنبه 25 دی این کمیسیون اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه 1402 به بخش درآمدها از منابع اختصاص داشت.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی مبانی درآمدهای مالیات را ارئه کردند. پیشنهاد شده است مالیات بر سود شرکت ها از 25 درصد به 18 کاهش یابد و همینطور معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به آستانه  7 میلیون برسد یعنی تا 7 میلوین معاف است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1402  خاطر نشان کرد: مبانی که دوستان ارائه کردند معطوف به این بود که تلاش کنند با کوشش مالیات و تکمیل پایگاه‌های اطلاعاتی به نوعی میزان بیشتری از ظرفیت مالی را بر عهده بگیرند به بیان دیگر در اینجا هیچ افزایش نرخی نداریم و هیچ فشار جدید مالیاتی پیشنهاد نشده است و همه اینها باعث می شود سازمان مالیاتی بتواند خودش را تجهیز کند و به لحاظ حقوقی از سازمان مالیاتی پشتیبانی شود تا میزان رشد مالیاتی را تحقق ببخشد.

حسینی تصریح کرد: رشد، عدد بالایی است؛ نسبت به پیش‌بینی عملکرد 8 ماهه، متوسط حدود 64 درصدد پیش بینی شده است البته رسیدگی ما به پایان نرسیده است و ما چیزی را تصویب نکردیم اما آنچه که سازمان مالیاتی و وزیر اقتصاد تاکید کردند این مسئله را از مسیر کوشش مالیات و تکمیل اطالاعات انجام می دهند تا فشار بر یک پایه مالیاتی خاص.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها