سرلشکر باقری: سوریه در برابر توطئه‌ای 10ساله ایستادگی کرد

کد خبر: 1200463

«السید العماد علی محمود عباس» وزیر دفاع کشور سوریه و هیئت همراه پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران دیدار و گفتگو کرد. در دیدار بر توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی دو کشور تأکید شد.

سرلشکر باقری: سوریه در برابر توطئه‌ای 10ساله ایستادگی کرد

«السید العماد علی محمود عباس» وزیر دفاع کشور سوریه و هیئت همراه پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران دیدار و گفتگو کرد. در دیدار بر توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی دو کشور تأکید شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در دیدار وزیر دفاع سوریه گفت: دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در 10 سال گذشته آعاز شد، بحمدالله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند، این پیروزی را به جنابعالی و همه همکاران‌تان تبریک می‌گویم.

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دیدار سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه گفت: سوریه از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین در خط‌مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پایبندی و مقاومت ستودنی است.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است که در این راه همراه شما باشند. شما تاکنون کار بزرگی انجام داده و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌‌شاءالله به شما کمک می‌کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونیستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است، همه جنایاتی که توانسته انجام داده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد، اما این‌گونه نیست. برخی از کشورهای عربی که مسیر عادی‌‌سازی روابط را در پیش گرفتند خیانتی به آرمان فلسطین، جهان عرب و جهان اسلام داشتند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در 10 سال گذشته آغاز شد بحمدالله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند و این پیروزی را به جنابعالی و همه همکاران‌تان تبریک می‌گویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: بحمدالله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند.

وی ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه مشارکت داشتیم و شهدای گرانقدری تقدیم کردیم و درود می‌فرستیم بر سیدالشهدای مقاومت و مبارزه با تروریست شهید سلیمانی عزیز و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: بحمدالله همکاری دو نیروهای مسلح و دو دولت الگو برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور می‌تواند باشد. به همین دلیل، بسیاری از قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله کرده و آن را نمی‌پذیرند.

وی افزود: جمهوری اسلامی هیچ تردیدی در اینکه راه درستی در همکاری‌ها بین دو کشور در پیش گرفته ندارد و با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری تاکید کرد: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا موثر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امضای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ گفت: این سند می‌تواند مبنای خوبی برای همکاری‌های بین دو کشور باشد و ضرورت دارد کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع‌‌ترین زمان تشکیل شود.

در ادامه این دیدار، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه گفت: این افتخاری برای ما است که این دعوت شما را اجابت کردیم و در تهران حضور پیدا کردیم ان‌شاءالله منجر به همکاری دوستانه و برادرانه باشد.

سپهبد عباس گفت: ما از زمان‌های دور در یک سنگر جنگیده‌ایم در مقابله با دشمن و تروریست.

وی گفت: از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی، سوریه در خط‌مقدم مبارزه با او بوده است و همواره در کنار گروه‌ها و مجموعه‌هایی بوده که به‌دنبال استقلال‌طلبی هستند.

وزیر دفاع سوریه افزود: افتخار می‌کنیم که در کنار جمهوری ‌اسلامی ایران هستیم و از انقلاب اسلامی پشتیبانی می‌کنیم.

سپهبد عباس خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ جمهوری اسلامی ایران در مقابل اسرائیل ایستادگی و مقاومت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما تاکید می‌کنیم که ایران در تمامی مراحل بحران در کنار سوریه ایستاده است.

وزیر دفاع سوریه در این دیدار ضمن تشکر از جمهوری اسلامی برای حمایت از محور مقاومت خواستار توسعه این‌حمایت‌ها شد.

تأکید طرفین بر برگزاری رزمایش مشترک

در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور، تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه‌های واهی که ناقض حقوق بین‌الملل بوده و سکوت جوامع بین‌الملل را در پی داشته است، محکوم کردند.

گفتنی است، وزیر دفاع سوریه در پایان این دیدار، از سرلشکر باقری برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها