کمیسیون تلفیق اعتبارات مربوط به تخصیص قیر به دستگاه‌های مربوطه را افزایش داد

کد خبر: 1202010

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: اعضای این کمیسیون اعتبار مربوط به خرید قیر برای طرح‌های عمرانی را به 25 هزار میلیارد تومان افزایش دادند.

کمیسیون تلفیق اعتبارات مربوط به تخصیص قیر به دستگاه‌های مربوطه را افزایش داد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: اعضای این کمیسیون اعتبار مربوط به خرید قیر برای طرح‌های عمرانی را به 25 هزار میلیارد تومان افزایش دادند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه، گفت: در جلسه امروز عصر کمیسیون، تبصره یک لایحه بودجه که مربوط به فروش نفت است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه مهم‌ترین مصوبه کمیسیون درباره میزان اعتبارات تخصیص یافته برای قیر به منظور اجرای طرح‌های عمرانی بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه سال 1402 به جای تخصیص قیر رایگان تصمیم گرفته تا قیر را به پالایشگاه‌ها بفروشد و اعتبار آن را بین دستگاه‌های مربوطه تقسیم کند که البته در این باره بر این نکته تأکید شده که اعتبار مربوطه فقط برای خرید قیر باید هزینه شود.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه 19 هزار میلیارد تومان اعتبار را برای این بخش اختصاص داده بود که اعضای کمیسیون در مصوبه امروز خود مقرر کردند که این اعتبار به 25 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

 مصوبه تلفیق درباره سهم صندوق توسعه/ افزایش منابع قیر روستاها و مناطق محروم

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ توضیحاتی درباره جزئیات مصوبات امروز اعضای کمیسیون متبوعش ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 در تشریح مصوبات جلسه نوبت عصر کمیسیون متبوعش برای بررسی جزییات لایحه بودجه گفت: کمیسیون در این جلسه سهم صندوق توسعه ملی از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی و خالص صادرات گاز را مشخص کرد ؛ از این رو سهم صندوق40 درصد، سهم وزارت نفت، چهارده و نیم درصد، سهم مناطق نفت خیز و کمتر توسعه یافته 3 درصد و 42.5 درصد هم برای بودجه عمومی تا سقف 603 هزار میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شد.

وی افزود: اگر دولت نتواند تا این مبلغ نفت به فروش برساند، می‌تواند از حساب ذخیره ارزی استفاده کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی با اشاره به سایر مصوبات این کمیسیون در زمینه حمایت از بازار سرمایه ادامه داد: در زمینه حمایت از بازار سرمایه مصوب شد تا مبلغ 15 هزار میلیارد تومان سهام دولت در شرکت ها در اختیار صندوق تثبیت بازار سرمایه برای تقویت این بازار لحاظ شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه کمیسیون در زمینه تامین قیر بیان داشت: پیشنهاد دولت در زمینه تامین قیر مدارس ،روستاها، مناطق محروم، راه و شهرسازی مبلغ 19 هزار میلیارد تومان بود که این رقم در کمیسیون تلفیق به 25 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

زارع تأکید کرد: همچنین در زمینه توسعه پالایشگاه آبادان و پرداخت بدهی این بخش مبلغ 230 میلیون یورو منابع مصوب شد که این منابع از محل فروش این پالایشگاه تامین خواهد شد.همچنین در زمینه حمایت از خط اتیلن غرب مصوب شد به ازای هر تن اتیلن دو و نیم درصد منابع برای حفظ و نگهداری این خط اتیلن صرف شود.

نماینده آباده تاکید کرد: باید گفت پیشنهادات مصوب تنها بر اساس پیشنهادات نمایندگان بود و کمیسیون تلفیق صبح چهارشنبه هفته جاری پیشنهادات کمیسیون های تخصصی در زمینه لایحه بودجه را مورد بررسی قرار خواهد داد؛باید توجه شود مصوبات کمیسیون تلفیق برای نهایی و قانونی شدن باید مورد موافقت نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار بگیرد و همچنین شورای نگهبان نیز مصوبات را تایید کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها