شمخانی تا چند روز آینده به روسیه سفر می‌کند

کد خبر: 1202858

«ضمیر کابولوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با یک رسانه روس اعلام کرد که دبیر شورای عالی امنیتی ملی جمهوری اسلامی ایران تا چند روز آینده به روسیه سفر می‌کند.

شمخانی تا چند روز آینده به روسیه سفر می‌کند

 نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای رایزنی درباره تحولات افغانستان به روسیه می‌رود.

ضمیر کابولوف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان با خبرگزاری «اسپوتنیک» مصاحبه کرده و در آن گفته که دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر می‌کند تا با مقام‌های مسکو درباره افغانستان رایزنی کند.

ضمیر کابولوف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان گفته که دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران هفته آینده به روسیه سفر می‌کند. این مقام روس در مصاحبه روز شنبه (امروز) با خبرگزاری «اسپوتنیک»، گفته است: «بله او (علی شمخانی) دارد (به روسیه) می‌آید».

به گفته نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در نشست چند جانبه با موضوع افغانستان به میزبانی روسیه شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک از این مقام روسیه سوال کرد که آیا برنامه‌ای برای صحبت درباره حمله پهپادی ناموفق اخیر به تاسیسات وزارت دفاع ایران در اصفهان وجود دارد؟

ضمیر کابولوف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان در پاسخ به این پرسش اعلام کرد که طبق اطلاعات او، این موضوع «در دستورکار قرار ندارد».

به نوشته اسپوتنیک، آخرین باری که نشست مقام‌های ارشد امنیتی روسیه، ایران، هند، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان با موضوع افغانستان برگزار شد، به ماه می 2022 برمی‌گردد که تاجیکستان میزبان آن بود.

در حال تکمیل

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها