رئیسی در تماس تلفنی با اردوغان: ابراز امیدواری برای اجابت فوری نیازهای امدادی ترکیه‌

کد خبر: 1203637

رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با اردوغان: ایران و ترکیه علاوه بر همسایگی، دوست و برادر هستند. ملت و دولت ایران در این هنگامه سخت، در کنار دولت و ملت ترکیه می‌باشند.

رئیسی در تماس تلفنی با اردوغان: ابراز امیدواری برای اجابت فوری نیازهای امدادی ترکیه‌

رئیس جمهور در تما تلفنی با اردوغان ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و ملت ترکیه گفت: ایران و ترکیه علاوه بر همسایگی دوست و برادر هستند و ملت و دولت ایران در این هنگامه سخت، در کنار دولت و ملت ترکیه می‌باشند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و ملت ترکیه گفت: ایران و ترکیه علاوه بر همسایگی دوست و برادر هستند و ملت و دولت ایران در این هنگامه سخت، در کنار دولت و ملت ترکیه می‌باشند.

رئیس جمهور با اعلام آمادگی کشورمان برای اجابت فوری نیازهای امدادی طرف ترکیه‌ایی، ابراز امیدواری کرد که با تلاش و تدابیر دولت ترکیه آلام مردم این کشور هر چه سریع‌تر تسکین یابد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در این مکالمه ضمن قدردانی و تشکر از حسن نیت و ابراز همدردی آیت‌الله رئیسی با دولت و ملت ترکیه اظهار داشت: این بزرگترین زلزله در ۵۰ سال اخیر ترکیه بوده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین اظهار امیدواری کرد که بتوانند هر چه سریع‌تر اقدامات امدادی اولیه را به پایان برسانند./شفقنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها