راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۱۴۰۰ شهر برگزار می‌شود

کد خبر: 1203990

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد که راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال در ۱۴۰۰ شهر و ۳۸ هزار روستا برگزار خواهد شد که در تهران این مراسم از ساعت ۹ و نیم صبح آغاز و سخنران آن رئیس‌جمهور است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۱۴۰۰ شهر برگزار می‌شود

حجت الاسلام محمدحسین موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که در آستانه روز 22 بهمن و به همین مناسبت برگزار شد، اظهار داشت: ان‌شاالله راهپیمایی امسال با حضور پرشکوه مردم برگزار خواهد شد. این راهپیمایی مانور اقتدار و توانمندی ملت ایران خواهد بود و وحدت و انسجام ملی را به نمایش خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: این راهپیمایی از ساعت 9 و نیم صبح روز شنبه در یک هزار و 400 شهر و 38 هزار روستا آغاز خواهد شد. 200 خبرنگار خارجی این مراسم را پوشش خواهند داد. رسانه‌های داخلی و صدا و سیما نیز با 350 گروه خبری به پوشش این مراسم خواهند پرداخت.

موسی‌پور خاطرنشان کرد: در مسیر راهپیمایی‌ها غرفه‌های متعددی برپا خواهد شد که در حوزه‌های جهاد تبیین، معرفی اقوام ایرانی، دستاوردهای جمهوری اسلامی و... خواهد بود. برنامه‌های شاد و مفرحی نیز پیش‌بینی شده و گروه‌های سرود بسیاری به اجرا خواهند پرداخت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص راهپیمایی 22 بهمن در تهران گفت: 12 مسیر تعیین شده که همه این مسیرها از مسجد به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی آغاز می‌شود و به میدان آزادی ختم خواهد شد.

وی همچنین خبر داد: در شب 22 بهمن نیز در سراسر کشور برنامه‌هایی توسط مردم و گروه‌ها برگزار خواهد شد. این مراسم‌ها از ساعت 9 شب آغاز می‌شود که همراه با گلبانگ «الله اکبر» خواهد بود. در این شب آسمان شهرها نورافشانی خواهد شد.

موسی‌پور در پاسخ به سوال خبرنگاری اعلام کرد که سخنران جشن 22 بهمن در تهران آیت‌الله رئیسی خواهد بود.

ایستادگی مردم و تغییر معادلات دشمن

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین در این نشست بیان داشت: وقوع انقلاب اسلامی تحلیلگران را با شگفتی مواجه کرد. در دورانی که جهان به سمت بشرسالاری و دین‌ستیزی حرکت می‌کرد، این انقلاب دینی توسط مردم بزرگ ایران و به رهبری یک مرجع دینی به وقوع پیوست. بنابراین انقلاب اسلامی راه و روش جدیدی به دنیا ارائه کرد.

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که دشمنان برای متوقف کردن انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته انجام دادند، گفت: آن کسانی که می‌گویند با نظام بین‌الملل و دشمن نرم‌تر سخن بگویید باید اشاره داشت که ما در چهار دهه گذشته دولت‌های مختلفی داشتیم و برخی این رویکرد را در پیش گرفتند، اما دیدیم که در همان زمان دشمنی‌هایشان بیشتر شد. آن‌ها دست از دشمنی برنخواهند داشت و تا زمانی که ملت ایران عزت‌طلب و استقلال‌خواه باشند، توطئه‌ها ادامه دارد.

موسی‌پور تاکید کرد: امروز ایران یکی از قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است. رمز مانایی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور مردم در صحنه‌های مختلف و مقابله با دشمن علی‌رغم تمامی مشکلات و تنگناهاست. قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران موجب شده است تا دشمن به اهداف خودش نرسد. در حوادث اخیر نیز مردم توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند. میلیون‌ها نفر در مراسم‌های 13 آبان، محکومیت اغتشاشات و تشییع پیکرهای مطهر شهدا حضور یافتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: تمام تلاش دشمن این بوده تا حضور مردم را در صحنه‌های مختلف کمرنگ و آن‌ها را ناامید کند. طراحی دشمن ایجاد فشار و تحریم برای عقب‌نشینی مردم بود، اما مردم ایستادند و دشمن معادلاتش را تغییر داد. حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن معادلات دشمن را تغییر خواهد داد. کمااینکه در گذشته نیز اینگونه بوده است. غربی‌ها در ابتدای اغتشاش میز مذاکره را ترک کردند، اما وقتی به سرانجام نرسید اکنون برای بازگشت به میز مذاکره پیام می‌دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که امسال نیز شاهد حضور گسترده و باشکوه مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن در سراسر کشور باشیم. کما اینکه در دهه فجر نیز اجتماعات و مراسم‌های پرشور بسیاری در شهرها و روستاها به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد و شاهد برگزاری جشنواره‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و... بودیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها