در گفتگو با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ:

امیرعبداللهیان: اوضاع مردم سوریه بر اثر تحریم‌ها با وقوع زلزله وخیم‌تر شده است

کد خبر: 1204095

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهران آماده ارسال فوری تیم‌های امدادی و کمک‌های انسانی به ادلب است و از صلیب سرخ جهانی انتظار می‌رود هماهنگی لازم را با هلال احمر ایران انجام دهد.

امیرعبداللهیان:  اوضاع مردم سوریه بر اثر تحریم‌ها با وقوع زلزله وخیم‌تر شده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهران آماده ارسال فوری تیم‌های امدادی و کمک‌های انسانی به ادلب است و از صلیب سرخ جهانی انتظار می‌رود هماهنگی لازم را با هلال احمر ایران انجام دهد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خانم "میریانا اسپولیاریک" رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص روند آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان سوریه و ترکیه گفتگو و تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم میریانا اسپولیاریک و آرزوی موفقیت برای ایشان به عنوان رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، در خصوص آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صدمه دیدگان از زلزله در کشورهای ترکیه و سوریه اظهار داشت: از زمان وقوع زلزله در سوریه و ترکیه، جمهوری اسلامی ایران اقدامات مختلفی را برای کمک به حادثه دیدگان انجام داده است که ارسال گروه‌های زنده یاب به هر دو کشور و اعلام آمادگی برای پذیرش مجروحین در بیمارستان‌های ایران از جمله این اقدامات است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با دشوار توصیف کردن وضعیت انسانی در سوریه و لزوم توجه مجامع بین المللی به وضعیت خاص این کشور افزود: اوضاع مردم سوریه بر اثر تحریم‌ها با وقوع زلزله وخیم‌تر شده است.

امیرعبداللهیان با حساس توصیف کردن اوضاع انسانی در منطقه ادلب و آمار بالای قربانیان و خسارت دیدگان در این منطقه تاکید کرد: تهران آماده ارسال فوری تیم‌های امدادی و کمک‌های انسانی به ادلب است و از صلیب سرخ جهانی انتظار می‌رود هماهنگی لازم را با هلال احمر ایران برای ارسال و توزیع کمک به ادلب که خارج از کنترل دولت سوریه است، فراهم سازد.

خانم میریانا اسپولیاریک رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن تشکر فراوان از اهتمام و اقدامات انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران گفت: صلیب سرخ اقدامات گسترده ای را در جهت ارزیابی وضعیت زلزله زدگان در سوریه انجام خواهد داد و پس از ارزیابی شرایط، در خصوص پیشنهادات ارزنده جمهوری اسلامی ایران و نحوه اجرایی شدن آن هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.

خانم میریانا اسپولیاریک همچنین بر تداوم ارتباط و تعامل سازنده صلیب سرخ جهانی با نهادهای ایرانی تاکید کرد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها