شیوه محاسبه مالیات خودرو مشخص شد

کد خبر: 1204812

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ جزئیات مصوبات جلسه امروز اعضای کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.

شیوه محاسبه مالیات خودرو مشخص شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ جزئیات مصوبات جلسه امروز اعضای کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.

 رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 در تشریح مصوبات جلسه امروز (اعضای کمیسیون متبوعش در جمع خبرنگاران گفت: اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند تا ‌کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی که پروانه کار آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی ایران صادر می‌شود و کلیه اشخاص شاغل در کسب و کارهایی حقوقی اعم از وکالت و مشاوره حقوقی و خانواده، مکلفند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق، دولت را مکلف کرد بیست و هفت صدم درصد از کل 9  درصد مالیات بر ارزش‌افزوده را از طریق ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای مربوطه برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت‌های ورزش به ویژه در حوزه جانبازان و معلولان اختصاص دهد. این مبلغ از طریق ردیف‌های مربوط به وزارت ورزش و جوانان 60درصد و وزارت آموزش و پرورش 40درصد و پس از مبادله موافقتنامه به این وزارتخانه‌ها اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: همچنین کمیسیون تصویب کرد که 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده برای امر ورزش 100 درصد تخصصی یافته تلقی شود و تصرف در آن تصرف در اموال عمومی محسوب می‌شود.

زارع با اشاره به بخش دیگری از مصوبات جلسه امروز این کمیسیون تاکید کرد: همچنین کمیسیون تصویب کرد که اعطای اعتبار جدید به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی در هر قالبی اعم از خط اعتباری یا اضافه برداشت توسط بانک مرکزی بدون دریافت وثیقه ممنوع است، نوع و میزان وثایق قابل پذیرش موضوع این بند توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود. بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است به صورت ماهانه میزان مانده خط اعتباری پرداخت شده به بانک ها و موسسات غیر اعتباری ،غیر بانکی را به تفکیک بانک و به همراه نرخ سود مدت بازپرداخت، وثیقه دریافتی و مقرره محاسباتی پرداخت خط اعتباری، در تارنمای خود در دسترس عموم قرار دهد.

وی گفت: همچنین طبق مصوبه اعضا، برای ارتقای بهره‌وری و کاهش هزینه‌های دولت و افزایش رضایت مندی مردم، تمام دستگاههای ‌‌اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، نهادهای عمومی غیردولتی و سایر دستگاه‌های دارای ردیف در قوانین بودجه سنواتی، مکلفند ضمن ارائه کلیه خدمات خود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند تا آبانماه سال 1402، با بهینه‌سازی ‌فرایندها، حداقل بیست درصد خدمات خود را تا پایان دیماه 1402 ‌‌به‌صورت هوشمند به گونه‌ای ارائه نمایند که تمام مراحل درخواست تا دریافت خدمت ‌‌به‌صورت آنی، بر خط، بدون دخالت عامل انسانی و بدون اخذ هرگونه مدرک از متقاضی خدمت با استفاده کامل از داده و اطلاعات ملی موضوع قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی انجام گردد.

نماینده آباده اظهار کرد:همچنین به دولت اجازه داده شد تا 10 درصد وجوه حاصل از منابع دریافتی از مشترکان داخل شهرها که اقدام به تفکیک ملک و افزایش واحد می کنند را صرف اصلاح شبکه آب روستاهای همان استان کند.

زارع بیان کرد: همچنین کمیسیون مصوب کرد که 20 درصد از منابع حاصل از عوارض آلایندگی که موضوع ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوبه 1400 است را به سازمان حفاظت از محیط زیست و یا صندوق ملی محیط زیست اختصاص دهد.

وی ادامه داد: همچنین به دولت اجازه داده شد تا سقف اعتبارات ابلاغی بابت بدهی صندوق بیمه کشاورزی به بانک کشاورزی ناشی از تکالیف قانونی دولت در بیمه کشاورزی که به تایید مجمع عمومی صندوق و بانک کشاورزی و سازمان حسابرسی رسیده باشد را پس از دریافت شناسه تعهد از سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان بدهی دولت به بانک کشاورزی منظور کند. همچنین بانک کشاورزی هم مکلف شد منابع مذکور را به صندوق بیمه محصولات کشاورزی جهت تقویت حوزه کشاورزی واریز کند.

زارع همچنین با اشاره به یک مصوبه تلفیق گفت:همچنین کمیسیون بخش هزینه ای بند (خ ) تبصره شش لایحه بودجه را تصویب کرد که اشاره شده؛ شیوه محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن و صرفاً براساس مشخصات مالک خودرو مندرج در شناسنامه خودرو صادره توسط نیروی انتظامی(برگ سبز) ‌‌به‌عنوان سند رسمی خودرو است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور هر ساله تا پایان فروردین ماه تعیین و اعلام می‌گردد.

به گزارش تسنیم، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 برای تبدیل شدن به قانون نیاز به موافقت نمایندگان در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان دارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها