واکنش واشنگتن به سفر رئیسی به چین

کد خبر: 1204917

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود به سفر رئیس‌جمهور ایران به چین واکنش نشان داد.

واکنش واشنگتن به سفر رئیسی به چین

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در کنفرانس خبری در خصوص سفر آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران به چین واکنش نشان داد.

پیشرفت‌های هسته‌ای ایران نباید تحمل شود

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که ایران و چین به عنوان تشکیل یک جبهه مشترک علیه ایالات متحده هستند، گفت: «بحث در مورد موضوع این نشست را به این کشورها واگذار می‌کنم.هر کشوری باید ماهیت رابطه خود با جمهوری خلق چین را تعیین کند. اما وقتی صحبت از ایران به میان می‌آید، ما فکر می‌کنیم که مهم است که بقیه جهان باید کاملاً این مسئله را شفاف‌سازی کند که پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، تلاش‌های این کشور برای صدور تروریسم و نفوذ بد در سراسر منطقه و احتمالاً فراتر از آن، چیزی نیست که هیچ کشوری باید تحمل کند و مطمئناً از چنین چیزی حمایت نخواهند کرد».

پرایس در ارتباط با سفر یک هیأت ارشد آمریکایی به ریاست «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به ریاض برای شرکت در نشست‌های کارگروه شورای همکاری خلیج فارس از 13 تا 16 فوریه (24 بهمن تا 27 بهمن ماه) گفت: «این هیأت که راب مالی ریاست آن را برعهده دارد با نمایندگان دولت‌های عضو شورای همکاری خلیج  (فارس) و دبیرکل این شورا برای بحث درباره اولویت‌های مشترک ما ملاقات خواهند کرد».

سه کارگروه در ریاض تشکیل می‌شود، یکی از آن‌ها بر چالش‌های ایران متمرکز است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با محور گفت‌وگوهای این نشست تصریح کرد: «سه کارگروه در جریان خواهد بود. یکی از آن‌ها بر روی دفاع یکپارچه هوایی و موشکی و امنیت دریایی تمرکز دارد. کارگروهی نیز وجود دارد که بر ایران و چالش‌هایی که این کشور ایجاد می‌کند متمرکز است.کارگروه سومی نیز وجود دارد که بر مبارزه با تروریسم متمرکز است  بنابراین هیأت آمریکایی در تمامی این کارگروهها مشارکت خواهد داشت».

در حال تکمیل...

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها