سنتکام مدعی سرنگونی یک پهپاد در شرق سوریه شد

کد خبر: 1205131

فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به "سنتکام" مدعی شد که یک فروند پهپاد را برفراز یکی از پایگاه های نظامیان اشغالگر آمریکایی در شرق سوریه سرنگون کرده است.

سنتکام مدعی سرنگونی یک پهپاد در شرق سوریه شد

به گزارش ایرنا به نقل از سایت عربی ۲۱، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در صفحه توییتر خود مدعی شد که یک فروند پهپاد را در منطقه شرق سوریه سرنگون کرده است.

سنتکام افزود که این پهپاد درحال تلاش برای شناسایی یک پایگاه در این منطقه بود.

فرماندهی مرکزی آمریکا مدعی شده  که این پهپاد ساخت ایران بوده است.

سنتکام بیستم ماه گذشته میلادی نیز اعلام کرده بود که سه پهپاد انتحاری ناشناس پایگاه نظامی "التنف" در شرق سوریه را هدف قرار دادند.

فرماندهی مرکزی آمریکا مدعی شده بود که در آن حمله دو پهپاد را سرنگون کرده اما پهپاد سوم به ساختمانی در این پایگاه اصابت کرده است.

سخنگوی سنتکام آن زمان گفت که این حملات منجر به مجروح شدن دو عنصر از گروه مسلح و تروریستی "نیروی ارتش آزاد سوریه" وابسته به آمریکا شد اما نیروهای آمریکایی موجود در پایگاه آسیبی ندیدند.

تقریبا یک ماه پیش منابع محلی از وقوع حملات راکتی شدید به پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی میدان نفتی العمر واقع در حومه شرقی دیرالزور خبر دادند.

بر اساس این گزارش، صداهای انفجارهای مهیب در مناطق اطراف پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر شنیده شده است و به دنبال آن جنگنده‌ها و هواپیماهای شناسایی آمریکایی بر فراز منطقه به پرواز درآمدند.

این منابع افزودند با توجه به دقت اصابت موشک‌ها به اهداف و صدای آژیر هشدار و پرواز هلیکوپترها از داخل میدان نفتی، احتمالا شماری در این حمله راکتی کشته یا زخمی شده باشند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیرقانونی است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها