وزیر خارجه چین: پکن آماده تعمیق همکاری‌ها با ایران است

کد خبر: 1205136

وزیر امور خارجه چین در دیدار با همتای ایرانی‌اش بر آمادگی پکن برای تعمیق همکاری‌های جامع راهبردی با ایران تاکید کرد.

وزیر خارجه چین: پکن آماده تعمیق همکاری‌ها با ایران است

به گزارش شبکه سی‌جی‌ای‌ان، چین گانگ، وزیر امور خارجه چین در پکن به حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی‌اش گفت که چین و ایران باید به حمایت از یکدیگر در زمینه مسائل مربوط به منافع اصلی‌شان ادامه دهند.

چین همچنین با اشاره به سفر ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران به پکن و دیدار با همتای چینی‌اش بیان کرد که مذاکرات ثمربخش میان روسای جمهور دو کشور به اتفاق نظر گسترده و مهم و رسیدن یه یک دستورالعمل مهم راهبردی منجر شد و انگیزه‌ای قوی برای توسعه روابط دوجانبه ایجاد کرد.

وزیر امور خارجه چین افزود: چین آماده همکاری با ایران برای تعمیق همکاری‌ها، تقویت تبادلات میان ملت‌ها، اجرایی کردن آخرین توافقات انجام شده میان روسای جمهور دو کشور برای پیش‌برد شراکت جامع راهبردی ایران-چین است.

او مطرح کرد که دو طرف باید هماهنگی‌ و همکاری را در زمینه امور بین‌المللی و منطقه‌ای افزایش داده و تلاش مشترکی برای پیش‌برد صلح‌ و ثبات پایدار در منطقه داشته باشند و از منافع مشترک کشورهای در خال توسعه و عدالت بین‌المللی صیانت کنند.

امیرعبداللهیان نیز با اشاره به این که ایران اهمیت فراوانی برای توسعه روابط با چین قائل است، گفت که ایران آماده همکاری با چین برای اجرایی کردن توافق اخیر انجام شده میان روسای جمهور دو کشور برای اطمینان‌یابی از ثمربخشی بیشتز برنامه جامع همکاری دو کشور است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره مسئله هسته‌ای ایران،  به آخرین پیشرفت‌ها در زمینه از سرگیری اجرای توافق هسته‌ای اشاره کرده و از نقش سازنده چین قدردانی کرد.

در همین راستا، وزیر امور خارجه چین گفت که کشورش به پیش‌برد حل‌وفصل سیاسی و دیپلماتیک مسئله هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد و از دیگر طرفین توافق خواست که اقدامات فعالانه‌ای در زمینه انجام دهند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها