پاسخ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ادعاهای روحانی

کد خبر: 1205270

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر کسی مستنداتی دال بر اینکه مذاکراتی پیش از سال ۱۳۹۹ در جریان بوده دارد باید آن را ارائه کند و من تصور می کنم این ادعاها نوعی فضاسازی برای تحت تاثیر قرار دادن فضای فعلی کشور است و کمکی به مصالح ملی و منافع مردم نمی کند.

پاسخ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ادعاهای روحانی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر کسی مستنداتی دال بر اینکه مذاکراتی پیش از سال ۱۳۹۹ در جریان بوده دارد باید آن را ارائه کند و من تصور می کنم این ادعاها نوعی فضاسازی برای تحت تاثیر قرار دادن فضای فعلی کشور است و کمکی به مصالح ملی و منافع مردم نمی کند.

ابوالفضل عموئی ، با اشاره به روند بررسی و تصویب قانون اقدام راهبری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها یکی از قوانین قابل توجه، مهم و تأثیرگذار مجلس یازدهم است و جهموری اسلامی ایران پس از پنج گام کاهش تعهدات و پس از ترور سردار شهید سلیمانی همچنان با تداوم اقدامات خصمانه آمریکا، تحریم و ترور مواجه بود و این روند پیوسته تحریم‌ها نهایتاً مجلس را به سمت تصویب قانونی برای از سرگیری فعالیت‌ها برد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: روند تصویب قانون در مجلس پس از طی مراحل کارشناسی در کمیسیون و بین متخصصان، آذر ماه 1399 به پایان رسید. اخیراً ادعاهایی مطرح شده که «اگر قانون اقدام راهبردی نبود ما می‌توانستیم برجام را احیا کنیم» یا «تمام شروط ما برای رفع تحریم‌ها را پذیرفته بودند، اما مجلس جلوی احیای برجام را گرفت» در حالی که این بحث هیچ مبنای تاریخی ندارد چرا که مذاکرات احیا برجام از 13فرودین 1400 آغاز شد و پیش از آن مذاکراتی صورت نگرفته بود که گروهی تصور کند می توانست آن را به نتیجه برسانند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادعاهای مطرح شده در خصوص مانع قانونی برای رسیدن به توافق بی اساس است گفت: این ادعا که بدون قانون مصوب مجلس برجام احیا شده بود، بی اساس است و اگر کسی مستنداتی دارد دال بر اینکه مذاکراتی پیش از سال 1399 در جریان بوده باید آن را ارائه کند و من تصور می کنم این ادعاها نوعی فضاسازی برای تحت تاثیر قرار دادن مذاکرات  فعلی است و کمکی به مصالح ملی و منافع مردم نمی کند.

لازم به ذکر است حسن روحانی رئیس‌دولت‌های یازدهم و دوازدهم مدعی شده، تمام شروط ما برای رفع تحریم‌ها را پذیرفته بودند، اما مجلس جلوی احیای برجام را گرفت./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها