سردار جوانی: این بار نیز تیر دشمن به سنگ خورد

کد خبر: 1205295

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: معلمان در جهاد تبیین باید تلاش کنند واقعیات را جایگزین دروغ‌های فضای مجازی کنند. اینکه دشمن بر تخریب رهبری تمرکز کرده است به این دلیل است که عامل همه پیشرفت‌های کشور رهبری حکیمانه ولی فقیه است.

 سردار جوانی: این بار نیز تیر دشمن به سنگ خورد

سردار یدالله جوانی امروز، ۲۶ بهمن در همایش بصیرتی مدیران منتخب مدارس مدارس نواحی چهارگانه شهر شیراز با تجلیل از حماسه‌آفرینی مردم در ۲۲ بهمن گفت: حرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال شبیه یک معجزه بود که دشمنان را مایوس و ناامید و دوستان را شاد کرد.

وی با اشاره به نقش جوانان در گام دوم انقلاب افزود: تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به دست جوانان خواهد بود و این جوانان همه از مسیر آموزش و پرورش عبور می‌کند.

جوانی به 8 سال دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: در جنگ 8 ساله تمام تلاش دشمنان ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود و ایران با تمام دنیا می‌جنگید لذا رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب شکست دشمن را رقم زد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقش معلمان در جهاد تبیین اشاره کرد و افزود: معلمان در جهاد تبیین باید تلاش کنند واقعیات را جایگزین دروغ‌های فضای مجازی کنند. اینکه دشمن بر تخریب رهبری تمرکز کرده است به این دلیل است که عامل همه پیشرفت‌های کشور رهبری حکیمانه ولی فقیه است.

 جوانی با بیان اینکه حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نشان داد که این بار نیز تیر دشمن به سنگ خورد لذا باید در جهاد تبیین تلاش کنیم تا ذهن جوانان را از دروغ و سیاه‌نمایی‌های دشمن پاک کنیم، گفت: با کار به موقع و جهاد تبیین اجازه ندهیم دشمن مانع‌گذاری کند و حرکت تند انقلاب اسلامی را به کندی تبدیل کند لذا جهاد تبیین را باید از مدارس آغاز کرد و معلمان چهره واقعی نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب را ترسیم و خباثت دشمن را به دانش‌آموزان نشان دهند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم و به خصوص جوانان ما با عقلانیت در یوم‌الله ۲۲ حضور یافتند و به خباثت دشمن پی بردند لذا امدادهای الهی را شاهد بودیم زیرا خداوند مکر دشمنان را به خودشان باز گردانید.

وی با اشاره به حوادث اخیر نیز گفت: در جنگ 8 ساله دشمن مشخص بود اما در حوادث اخیر با یک جنگ ترکیبی رو به‌رو بودیم که هدف تصرف قلوب و اذهان مردم بود و یک فوتبالیست این جنگ را پیش می‌برد.

مهم‎‌ترین شاخصه جنگ ترکیبی

جوانی افزود: در جنگ ترکیبی اخیر دشمن منابع طبیعی ما را هدف قرار نمی‌داد بلکه راهبرد شناختی مهم‌ترین مشخصه این جنگ ترکیبی بود لذا دشمن با ابزار فضای رسانه‌ای و بهره‌مندی از فضای مجازی به مبارزه با نظام اسلامی پرداخت.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن در این جنگ چنین به اذهان مردم القا می‌کند چون انقلاب اسلامی با غرب دشمنی می‌کند آن‌ها نیز با ایران دشمنی می‌کنند در حالی که این یک دروغ است و جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی با تمام کشورها ارتباط برقرار کرد و به جز رژیم جعلی اسرائیل و رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی به سوی همه کشورها دست دوستی دراز کرد.

 وی تأکید کرد: ما می‌خواهیم استقلال داشته باشیم اما آن‌ها نمی‌خواهند این استقلال در کشورمان وجود نداشته باشد تا این استقلال هم به سایر کشور گسترش یابد و آن‌ها بتوانند سرمایه‌های کشورهای جهان سوم را غارت کنند.

دشمن از تحقق تمدن نوین اسلامی واهمه دارد

 جوانی اضافه کرد: تمام دشمنی‌های استکبار با مردم ایران، از ترس آن‌ها از آرمان نظام اسلامی است که همان پیشرفت است لذا در سال‌های اخیر دشمن تلاش کرد جلوی پیشرفت ایران بگیرد و به بهانه ساخت بمب اتم سعی دارد جلوی هسته‌ای شدن ما را بگیرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: طبیعی است اگر تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد کشورهای جهان به سمت آن خواهند آمد و دیگر تحمل استعمار را نخواهند داشت بنابراین دشمن تلاش دارد به هر نحوی جلوی تحقق تمدن اسلامی را بگیرد.

وی با بیان اینکه لازمه تمدن‌سازی قدرت داشتن است و ما باید برای ماندن در عرصه بین‌المللی روز به روز قوی‌تر شویم، ادامه داد: در حوادث اخیر دشمن تلاش کرد با استفاده از جوانان خودمان نظام اسلامی را ساقط کند لذا وظیفه ما در جهاد تبیین این است که با استدلال و منطق، فلسفه شکل‌گیری انقلاب را تشریح کنیم.

جوانی تصریح کرد: حکومت طاغوت در مسیر وابستگی بیشتر حرکت می‌کرد و چنین به مردم القا می‌کردند که ما نمی‌توانیم و باید اجنبی برای ما تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه غفلت در تبیین آرمان‌ها و فلسفه انقلاب باعث شد تا دشمن ذهن برخی دانش‌آموزان را به کار گیرد، افزود: دشمن از طریق رسانه‌ها به اذهان القا می‌کند که بسیجی مردم را می‌کشد در صورتی که بسیجیان همواره در راستای خدمت به مردم فعالیت می‌کنند./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها