اهدای محموله جدید پوشاکی نیروی زمینی سپاه به زلزله‌زدگان خوی

کد خبر: 1205326

همزمان با ادامه خدمت‌رسانی نیروی زمینی سپاه به زلزله‌زدگان خوی در بخش‌های گوناگون، محموله جدید پوشاک اهدایی این نیرو توزیع شد.

اهدای محموله جدید پوشاکی نیروی زمینی سپاه به زلزله‌زدگان خوی

همزمان با ادامه خدمت‌رسانی نیروی زمینی سپاه به زلزله‌زدگان خوی در بخش‌های گوناگون، محموله جدید پوشاک اهدایی این نیرو توزیع شد.

سردار مجید ارجمندفر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان انتقال و اهدای این محموله پوشاک به اهالی شهر و روستاهای مناطق زلزله‌زده گفت: این محموله، مشتمل بر چهار هزار بسته و هر بسته دارای 5 قلم پوشاک زنانه مردانه و بچه‌گانه است که با 12 دستگاه خودرو به نقاط هدف در منطقه زلزله‌زده خوی ارسال و توزیع گردید.

وی تاکید کرد: سپاه همچنان که در میدان‌های مختلف ثابت کرده است، در همه عرصه‌ها خادم و در کنار مردم است.

سردار ارجمندفر افزود: در حوادث غیرمترقبه نیز سپاه پاسداران همچنان یاور و پناهگاه مردم بوده و خواهد بود.

 جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) خاطرنشان کرد: در حادثه زلزله خوی، فرمانده قرارگاه و فرمانده سپاه استان از اولین کسانی بودند که با تیم ارزیاب وارد منطقه زلزله‌زده شده و ابعاد حادثه و ظرفیت‌های لازم را برای امدادرسانی برآورد و گزارش دادند.

وی افزود: در اولین ساعات، توان و ظرفیت امداد و نجات سپاه در کنار سایر بخش‌ها سازماندهی و به منطقه گسیل داشته شد و مجروحان و مصدومان به مراکز درمانی اعزام شدند.

سردار ارجمندفر گفت: سپاه گام دوم امداد را با عملیات درمان و برپایی بیمارستان بزرگ سیار و صحرایی شهید عارفیان و ایجاد پست‌های سیار درمانی در کنار سایر بخش‌ها و تیم‌های امدادی و درمانی برداشت.

وی افزود: یکی دیگر از اولویت‌های ما همزمان با عملیات امدادی و درمانی، حفظ امنیت مردم و توجه به دغدغه‌های امنیتی آنان در مناطق زلزله‌زده بود که تیپ 36 انصارالمهدی(عج) نیروی زمینی سپاه در همین راستا، هم در مناطق اردوگاهی و هم سکونتگاه‌های آسیب‌دیده از زلزله استقرار پیدا کرد.

 سردار ارجمندفر با تشریح مشارکت نیروی زمینی سپاه در ایجاد 110 کمپ اسکان اصلی و بیش از 65 کمپ فرعی گفت: سپاه در کنار سازماندهی و اعزام نیروهای امدادی و جهادی برای مردم یاری، اداره 45 کمپ اصلی را نیز عهده‌دار گردید.

وی افزود: کمپ‌های فرعی نیز با فعالیت و مشارکت پایگاه‌های شهید کاوه سپاه در مناطق زلزله‌زده روستایی شکل گرفت و عملیات امدادرسانی و مردم یاری را دنبال کرد.

 جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) بیان کرد: تجهیز چادرها و فراهم کردن امکانات گرمایشی و سایر ملزومات آن، مرحله مهم دیگری بود که سپاه در کنار سایر بخش‌ها آن را در سریع‌ترین زمان ممکن اجرایی کرد.

وی افزود: سرویس‌های بهداشتی و حمام از دیگر ضروریات کمپ‌ها بود که در مرحله اول بیش از 44 کانکس توسط سپاه برای این کار عملیاتی گردید.

 سردار ارجمندفر گام اضطراری بعدی در خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان خوی را پشتیبانی و تامین غذای مردم زلزله‌زده ساکن در کمپ‌ها عنوان کرد و گفت: قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه از روز دوم حادثه، آشپزخانه و نانوایی سیار دایر کرد و عملیات تغذیه را با پخت و توزیع 15 هزار پرس روزانه غذای گرم و نان بسته‌بندی دنبال کرد.

وی افزود: در عملیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی بیش از 200 دستگاه خودرو سپاه سازماندهی و مشارکت پیدا کردند و بیش از 11 دستگاه بیل مکانیکی، لودر و کمپرسی گروه 53 مهندسی پیامبر اعظم(ص) همچنان در عملیات جمع‌آوری باقیمانده نخاله‌های ساختمانی و آوارهای ناشی از زلزله شرکت دارند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها