دکه/ بررسی مهم‌ترین عناوین مطبوعات کشور

باگ محاسباتی غرب در دعوت طفیلی‌های دوره‌‌‌گرد به مونیخ

کد خبر: 1206053

در بسته خبری پیش رو به بررسی مهم‌ترین عناوین مطبوعات کشور می‌پردازیم.

باگ محاسباتی غرب در دعوت طفیلی‌های دوره‌‌‌گرد به مونیخ

گروه سیاست سایت فردا: در بسته خبری پیش رو به بررسی مهم‌ترین عناوین مطبوعات کشور پرداخته می‌شود.

جوان: مسئولان پیاده شوند!

گشایش در کار مردم و رفع مشکلات مختلف از مسائل اقتصادی گرفته تا بهبود خدمات‌رسانی‌ها در کانون مطالبات شهروندان است. موضوعی که نمود آن در میزان کارآمدی عیان خواهد شد.

جوان در این خصوص نوشته: برخی معتقدند بسیاری از مشکلات به این دلیل حل نمی‌شود که مسئولان مملکت همواره سواره هستند؛ سوار بر خودرو‌هایی خاص با راننده و شتابان در خط‌های ویژه. مسئولان دولتی ارشد که هیچ گاهی حتی مدیران‌کل دستگاه‌های دولتی نیز از مسیر مردم جدا می‌شوند، یعنی نه پیاده هستند و نه حتی از حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند، لاجرم درد مردم و مشکلات را نمی‌بینند. از وضع راه‌ها و خیابان‌ها تا ترافیک و آلودگی هوا و چاله‌چوله‌های خیابان‌ها و یکی از ویرانگر‌ترین آن‌ها تکدی‌گری و کودکان کار!

جام جم مطرح کرد: باگ محاسباتی غرب در دعوت طفیلی‌های دوره‌‌‌گرد به مونیخ

دست‌اندرکاران کنفرانس امنیتی مونیخ در اقدامی غیرمتعارف از عناصر ضدانقلاب از جمله رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی برای شرکت در این کنفرانس دعوت کردند تا بار دیگر و به شکلی آشکارتر حمایت خود از طراحان آشوب در ایران را به نمایش بگذارند.

جام جم اما در واکنش به این ماجرا نوشته: یکی از تکنیک‌های این چهره‌ها برای این‌که دست‌خالی از درخواستی که به کشورهای غربی داشتند بازنگردند بحران‌نمایی از وضعیت اقلیت‌های مذهبی، اقوام و اقشار مختلف در ایران بوده است که با ادعای تبعیض حکومتی گسترده سعی کردند پروپاگاندای جدیدی علیه تهران ایجاد کنند و سبدشان در پایان کنفرانس مونیخ بدون عایدی نماند.

از چالش‌های اپوزیسیون در این سال‌ها همیشه مسأله برجام بوده و به‌همین‌دلیل ایجاد اختلال در روند احیای برجام با طرح ادعای تامین مالی گروه‌های تروریستی توسط سپاه در منطقه غرب آسیا از سوی آنها دنبال شده است. البته معرفی اعتراضات در ایران به‌عنوان فرصتی برای براندازی و مشابهت‌سازی از فضای کنونی با فتنه ۸۸ هم رد دیگری از اشتباهات معارضان ایرانی بوده که برای مسئول غربی تصویرسازی شده است، رویکردهایی که قطعا از دلایل اشتباه محاسباتی غرب به ایران است و چنین تحلیل‌های دور از حقیقتی محاسبات آنها را غیرواقعی‌تر هم خواهد کرد.

همشهری عنوان کرد: پلاکاردی که تیر خلاص به محاسبه براندازان بود

مردم معمولا در اجتماعات و راهپیمایی‌های مختلف از جمله جشن سالروز پیروزی انقلاب دست‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی با خود به همراه دارند که بیانگر دیدگاهها، باورها و یا دغدغه‌هایشان است. در 22 بهمن امسال نیز شعارها و پلاکاردهای گوناگونی توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

همشهری در این باره نوشته: روی پلاکاردی در راهپیمایی 22بهمن نوشته بودند: «دلار 44میلیون هم بشه باز میایم راهپیمایی!» از این پلاکارد به‌راحتی رد نشوید. این تیر خلاص بود به محاسبه اشتباه براندازان. محاسبه چه بود؟ تورم، گرانی، قیمت دلار، مشکلات ریز و درشت اقتصادی، همه و همه باید مردم را حداقل امسال در خانه‌ها می‌نشاند. غلط بود؛ مردم گلایه دارند، معترض هستند، اما این پرچم برافراشته شده جمهوری اسلامی را زمین نمی‌گذارند. اعتراف به محاسبه غلط سخت است؛ آن هم بعد از ماه‌ها شعار دادن و رجزخوانی کردن. چاره چیست؟ باید بگویند «فتوشاپ است».

روزگاری نخست‌وزیر نظامی پهلوی‌ها گفت که صدای شعار‌های مردم نوار است. مردم هم به خیابان آمدند و گفتند: «باز هم میگی نواره، نوار که پا نداره». حالا حکایت دوران ما هم همین است و این قصه همچنان ادامه  دارد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها