امیرعبداللهیان: ثبات و امنیت عراق، ثبات و امنیت ایران است

کد خبر: 1206698

امیر عبداللهیان در ادامه دیدارهای روز چهارشنبه، سوم اسفند با مقامات عراقی در بغداد، با نوری المالکی ، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق و «فالح الفیاض» رئیس هیات حشدالشعبی دیدار و گفتوگو نمود.

امیرعبداللهیان: ثبات و امنیت عراق، ثبات و امنیت ایران است

وزیر خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک به المالکی بابت تشکیل دولت همه‌گیر در عراق، توسعه و ثبات در عراق را خواسته اصلی ایران دانست.

نوری المالکی نیز در این دیدار، ضمن تشریح آخرین وضعیت سیاسی عراق و احزاب سیاسی داخلی، اولویت سیاست خارجی عراق را گسترش روابط همه جانبه با ایران دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با «فالح الفیاض» رئیس هیات حشدالشعبی دیدار کرد و ضمن پاسداشت یاد و نام شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، به تشریح پیگیری های حقوقی ترور غیرانسانی این سرداران مبارزه با داعش و جریان ترور در منطقه پرداخته و ابراز امیدواری کرد تا این روند، در عراق نیز به سرعت به مراحل تکمیلی خود برسد.

امیرعبداللهیان، ثبات و امنیت عراق را ثبات و امنیت ایران دانسته و از تلاش ها و مجاهدت‌های نیروهای حشدالشعبی عراق در مبارزه با داعش و بازگرداندن ثبات و امنیت به عراق تقدیر نمود.

فالح الفیاض نیز در این ملاقات ضمن تقدیر از مساعدت های همیشگی ایران در برقراری ثبات در مرزها و منطقه، بر ضرورت حفظ همکاری های امنیتی دولت عراق و ایران تاکید نمود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها