خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال

احتمال سفر هفته آینده گروسی به تهران

کد خبر: 1207459

یک خبرنگار آمریکایی در رشته توییتی نوشت که احتمال دارد مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته آینده به تهران سفر کند.

احتمال سفر هفته آینده گروسی به تهران

 خبرنگار وال‌استریت ژورنال شامگاه شنبه در پیامی توئیتری نوشت: «ارزیابی من این است که هم اکنون شانس زیادی برای سفر رافائل گروسی به تهران طی هفته آینده وجود دارد».

وی در ادامه این پیام توییتری نوشت: «من همچنین معتقدم که گزارش پادمانی که معمولا با گزارش فصلی می‌آید، تا پایان هفته آینده شاهد نتیجه سفر خواهد بود».

این خبرنگار آمریکایی اضافه کرد: «تاکید می‌کنم که این شامل توافق گسترده درباره تحقیقات پادمانی درباره ذرات هسته‌ای اعلام شده نخواهد بود بلکه در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده درباره سطح غنی‌سازی بسیار بالای ایرانف به احتمال زیاد شاهد تلاش گروسی برای افزایش دفعات بازرسی در فردو، نطنز و غیره خواهیم بود».

وی در ادامه تاکید کرد که هیچ کدام از موضوعاتی که مطرح کرده هنوز نهایی نشده است  که بدان معناست که سفر گروسی هنوز نهایی نشده و نتیجه این سفر، توافق درباره تعداد دفعات بازرسی و توافق پادمانی گسترده‌تر هنوز تعیین نشده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ماه گذشته در نشستی در اندیشکده چتم‌هاوس تصریح کرد بدون وجود کانال برجام و کانال دوجانبه با ایران اوضاع بدتر خواهد شد.

گروسی گفت: «در مقطع کنونی، کانال برجام و کانال دوجانبه با ایران در بهترین وضعیت نیست. امیدوارم بتوانم این گفت‌وگوی گریزناپذیر را احیا، بازتنظیم و تقویت کنم. بدون این کار، اوضاع بدتر خواهد شد.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال‌های گذشته برخی از ادعاهای مطرح‌شده از سوی رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار داده و تکرار کرده است. تهران این ادعاها را ساختگی دانسته و آنها را رد کرده است.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران چند ماه پیش تصریح کرد تهران به سوالات مطرح‌شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ دقیق داده اما آژانس مبنای گزارش‌هایش را اطلاعات دریافتی از دشمنان ایران قرار می‌دهد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها