آخرین خبرها از مذاکرات احیای برجام از زبان یک نماینده

کد خبر: 1207604

شهریار حیدری با اشاره به آخرین خبرها از مذاکرات احیای برجام گفت: اخیراً در گفت‌وگویی با یکی از مقامات مطلع وزارت خارجه، ایشان ضمن تایید پیام‌های واسطه‌ای از سوی آمریکایی‌ها تاکید داشت که این کشور درحال پیاده‌سازی حربه چماق و هویج در قبال ایران است.

آخرین خبرها از مذاکرات احیای برجام از زبان یک نماینده

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال پیام‌هایی از سوی دولت آمریکای برای از سرگیری مذاکرات احیای برجام گفت: برخلاف حرف و حدیث‌هایی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود برجام از نظر کارشناسی همچنان کار می‌کند و آمریکایی‌ها علی‌رغم اظهارنظرات مقامات این کشور،  با واسطه‌های مختلف این روزها در پی از سرگیری مجدد مذاکرات هستند.

وی افزود: در همین راستا  بنده اخیراً گفت‌وگویی با یکی از مقامات مطلع وزارت خارجه داشتم و ایشان ضمن تایید پیام‌ها برای از سرگیری مذاکرات از سوی آمریکایی‌ها تاکید داشت که مقامات آمریکایی‌ در حال پیاده‌سازی حربه قدیمی چماق و هویج در قبال ایران هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اهمیت برجام برای طرف‌هایی غربی به اندازه‌ای است که برخلاف ادعاهایشان هیچگاه این مسئله را از دستور کار خود خارج نکرده‌اند، عنوان کرد: منتها به دنبال آن هستند که با طرح ادعاهای حقوق‌ بشری علیه کشورمان، امتیازات بیشتری را از ایران بگیرند، در حالی که جمهوری اسلامی به هیچ وجه اهل باج دادن به غربی‌ها نیست.

حیدری افزود: ضمن اینکه دنیای امروز نیز با 100 سال گذشته تغییرات عمده کرده و معاملات امروز روابط بین‌الملل دیگر بر پایه برد باخت نیست. بنابراین کشورهای غربی تصور اشتباهی دارند که ایران زیر بار فشار مجاب به دادن امتیازات نامربوط به آنها می‌شود./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها