تذکر کتبی نمایندگان به دولتی ها

کد خبر: 1207644

عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

تذکر کتبی نمایندگان به دولتی ها

محسن دهنوی در نشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه 8 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر الهام آزاد نماینده نائین به همراه 41 نفر از نمایندگان به وزیر نفت: ضرورت تکمیل طرح گازرسانی به مناطق خور و بیابانک.

- تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به رئیس جمهور: ضرورت رسیدگی به علت لغو قرارداد روحانیون اداره کل زندان‌های استان آذربایجان غربی. همچنین تذکر به وزیر دادگستری: حمایت از روحانیون شاغل در اداره کل زندان‌های آذربایجان غربی. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم تخصیص بودجه کافی برای ساخت خانه عالم در قسم تهای مختلف شهرها و روستاها برای تبلیغ دین مبین اسلام و جهاد تبیین. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: جلوگیری از واردات تخمه خارجی علیرغم ماندن هزاران تن تخمه آفتابگردان در استان آذربایجان غربی. همچنین تذکر  به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم رسیدگی به واگذاری ناعادلانه زمین‌های کشاورزی کشاورزان ارومیه، انگنه، تبریز، میلدوزی علیرغم داشتن اسناد عادی و رسمی.

- تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت به همراه 29 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم پایبندی به اصل 4 قانون اساسی. همچنین تذکر به همراه 21 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت بازسازی زیرساخت شبکه استان گیلان خصوصا در شهرستان‌های رشت و خمام. همچنین تذکر به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تبدیل وضعیت فرزندان رزمندگان بالای 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه.همچنین تذکر به همراه 25 نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: لزوم رعایت تراز انقلاب اسلامی در مواضع و سخنان مسئولین وزارتخانه. همچنین تذکر به همراه 19 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در تکمیل طرح جاده حادثه‌خیز خمام، خشک بیجار، لشت نشاء. همچنین تذکر به همراه 36 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت توجه به افزایش تسهیلات و امکانات بازنشستگان تأمین اجتماعی. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم موجود کردن پول نقد در عابربانک‌های استان گیلان به خصوص شهرستان‌های رشت و خمام.

- تذکر جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی نماینده رشت به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم نظارت بر افزایش قیمت بلیت هواپیما. همچنین تذکر به همراه 29 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم پایان دادن دخالت غیرقانونی تعاونی‌ها در  مدیریت مسکن مهر. همچنین تذکر به همراه 21 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم آغاز طرح جمع‌آوری فاضلاب شهر رشت. همچنین تذکر به همراه 8 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم صدور مجوز زیست محیطی سد عزیزکیان و سد بهدان. همچنین تذکر به همراه 47 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم کنترل افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو.

- تذکر مهدی عسگری نماینده کرج به همراه 37 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاح اساسی و سریع وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تولید و تأمین اقلام حیاتی مورد نیاز مردم. همچنین تذکر به همراه 28 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی:لزوم رسیدگی به وضعیت بلاتکلیف ساکنین حاشیه بزرگراه تهران – قزوین در محدوده کلانشهر کرج در حریم ریل گرمدره.

- تذکر منصورعلی زارعی کیاپی، پرویز اوسطی، عباس جهانگیرزاده، علیرضا عباسی و جلال محمودزاده به وزیر امور اقتصادی  و دارایی: ضرورت حل اختلاف نظر بین تیم اقتصادی دولت و سازمان رقابت در خصوص عرضه خودرو در عرصه بورس.

- تذکر مهدی شریفیان نماینده تهران به همراه 53 نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه: ضرروت اقدام جدی در خصوص اهانت‌های صورت گرفته به قرآن کریم در کشورهای اروپایی. همچنین تذکر به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم تهیه و پخش مستمر برنامه‌های مرتبط با دستاوردهای کشور و انقلاب در عرصه‌های مختلف.

- تذکر حسین حسین زاده نماینده لارستان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در صدور مجوز ماده 21، 17 کیلومتر جاده چک چک.

- تذکر مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا به همراه 30 نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و درمان و کشور: لزوم شناسایی و برخورد با عاملان مقصر در حادثه انفجار کپسول آتش‌نشانی در بیمارستان یاسوج.

- تذکر سید محمد مولوی نماینده آبادان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت شروع نهضت مسکن در شهرستان آبادان. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم نوسازی و افتتاح به موقع مدارس فرسوده در شهرستان آبادان. همچنین تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت انتصاب مدیران شایسته و متخصص در منطقه آزاد اروند. همچنین تذکر به وزیر نیرو: ضرورت لایروبی رودخانه بهمنشیر. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم برنامه ریزی جهت انجام بندهای حفاظتی به منظور جلوگیری از طغیان رودخانه اروند.

- تذکر عباس گودرزی نماینده بروجرد به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت برنامه‌ریزی جهت استخدام و به کارگیری معلمان بومی در آموزش و پرورش شهرستان بروجرد.

- تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان به همراه 14 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم اصلاح و بهسازی جاده پرتردد و حادثه‌خیز سنگر سراوان و سیاهکل. همچنین تذکر به همراه 12 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت احداث سد شیمرود و سد دیسام در شهرستان سیاهکل. همچنین تذکر به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم پرداخت وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن به اقشار کم درآمد. همچنین تذکر به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم اجرای قانون پرداخت خسارت به منازل مسکونی ناشی از ضعف برق و افت ولتاژ. هچنین تذکر به همراه 31 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تشکیل قرارگاه هم‌افزایی مبارزه با گرانفروشی در استانداری‌ها. همچنین تذکر به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه: ضرورت انجام اقدامات با هتک حرمت مقدسات در عرصه بین‌المللی. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم قرار دادن دو محصول چای و برنج استان‌های شمالی در لیست محصولات استراتژیک. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در رسیدگی به حل مشکلات عدیده فرهنگیان، بازنشستگان و مسائل جاری وزارتخانه.

- تذکر شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده سیرجان به رئیس جمهور: لزوم اجرای کامل قانون در توزیع درآمد معدنی استان‌ها.همچنین تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی: لزوم شفاف سازی نرخ ارز و رفع رانت ایجاد شده در بازار ارز.  همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رسیدگی به اجرایی نشدن مصوبه دولت در خصوص اتمام آزادراه سیرجان به بندرعباس.

- تذکر محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان به وزیر نفت: لزوم گازرسانی به روستاهای بخش خرانق.

- تذکر سارا فلاحی نماینده ایلام به همراه 21 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تحول ساختار در سازمان اداری و استخدامی کشور. همچنین تذکر به همراه 29 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم همکاری سازمان برنامه و بودجه با وزارتخانه‌ها بر اجرای قانون بودجه 1401. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم به اجرایی نشدن مصوبه دولت در خصوص اتمام آزادراه سیرجان به بندرعباس. همچنین تذکر  به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اقدام جدی برای پرداخت حقوق معوقه معلمان خرید خدمت کشور.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به همراه 37 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم پرداخت حق تعرفه خدمات پرستاری به مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی.

- تذکر حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل به وزیر کشور: لزوم اقدام جدی در رابطه با حاشیه‌نشینی در سیستان. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم اقدام جدی در رابطه با حقابه رودخانه هیرمند از افغانستان. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اقدام جدی در رابطه با معلمان نهضتی، حق‌التدریسی، خرید خدمتی و حل سایر مشکلات معلمان و بازنشستگان. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم اقدام جدی در رابطه با استفاده از فرصت‌های فراوان مناطق مرزی.

- تذکر کمال حسین‌پور نماینده سردشت به وزیر تعاون و رئیس جمهور: لزوم افزایش مستمری نیازمندان به خصوص مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره). همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی: ضرورت برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده برای ساماندهی بازار مسکن و تأمین مسکن مورد نیاز مردم.

- تذکر محمدتقی نقدعلی به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم نظارت در مجموعه‌های هنجارشکن.

- تذکر حسن محمدیاری نماینده طوالش به همراه 16 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اجرای پروژه پل مواصلاتی شهر اسالم.

- تذکر خلیل بهروزی فرد نماینده فومن به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت رسیدگی به افزایش قیمت برنج به عنوان محصول استراتژیک و قوت مردم و لزوم نظارت بر افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی به خصوص کود اوره و پتاس.

- تذکر سید البرز حسینی نماینده خدابنده به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت توجه به تأمین ارز مورد نیاز جهت تهیه مواد اولیه دارو و پیشگیری از بحران دارو در کشور.

- تذکر  محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت تجدیدنظر در آزادسازی بی‌رویه صادرات گوشت در استان‌های مختلف.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به افزایش چندباره قیمت فروش خودرو در یک سال توسط یکی از تولیدکنندگان و مونتاژکاران خودرو.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمانی به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: لزوم توسعه عوامل حفاظت پیرامونی و استقرار سامانه‌های پدافندی و الکترونیکی پیشرفته در مراکزی که احتمال اقدامات خرابکارانه دشمن وجود دارد.//خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها