دیدار و گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه سنگال در ژنو

کد خبر: 1207989

وزیر امور خارجه کشورمان با خانم «آیساتا تال سال» وزیر خارجه سنگال دیدار کرد. دو وزیر در این‌ملاقات، در خصوص موضوعات مختلف روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

دیدار و گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه سنگال در ژنو

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دومین و آخرین روز سفرش به ژنو، عصر سه شنبه ۹ اسفندماه، با خانم «آیساتا تال سال» وزیر خارجه سنگال دیدار کرد. دو وزیر در این‌ملاقات، در خصوص موضوعات مختلف روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر نمودند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آغاز ۵۱ امین سالگرد روابط رسمی دو کشور ایران و سنگال گفت، با توجه به مشترکات و منافع مشترک دو کشور، بدون هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با کشور دوست و برادر سنگال آماده ایم.

امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر اهمیت آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و نیز جایگاه مهم سنگال در آفریقا، علاقمندی کشورمان به برگزاری پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک را اعلام نمود و گفت، برگزاری این کمیسیون می‌تواند زمینه‌های لازم برای تقویت همکاری‌های دوجانبه را فراهم کند.

وزیر امور خارجه کشورمان از روند در حال افزایش حجم تبادل تجاری دو کشور اظهار خرسندی کرد و در عین حال آن را کمتر از ظرفیت‌های بزرگ موجود در دو کشور ارزیابی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن ابلاغ سلام دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به آقای مکی سال، از همتای خود جهت سفر به ایران دعوت به عمل آورد.

خانم "آیساتا تال سال" وزیر امور خارجه سنگال نیز ضمن ابراز خرسندی از جشن ۵۰ سالگی روابط دو کشور گفت، از روابط دیرینه با ایران بسیار خرسندیم.

وی با اشاره به دو سفر قبلی خود به ایران، ادامه داد روابط ایران و سنگال برآمده از خواست عمیق مردم دو کشور است و باید تلاش کنیم که چطور کارها و روابط را به پیش ببریم.

وزیر خارجه سنگال ضمن برشمردن اولویت‌های مدنظر کشورش برای تقویت روابط با ایران، از پیشنهاد برگزاری اجلاس پنجم کمیسیون مشترک دو کشور استقبال کرد و آن را سازوکاری مهم برای عینیت بخشیدن به تقویت روابط دو کشور قلمداد کرد.

ایشان ضمن تشکر از دعوت به عمل آمده از وی جهت سفر به ایران و پذیرش این دعوت گفت، لازم است مقدمات انجام یک سفر پرثمر را فراهم کنیم.

وزیر خارجه خارجه سنگال در پایان سلام گرم آقای "مکی سال" رئیس جمهور کشورش را خطاب به آقای دکتر رئیسی ابلاغ کرد.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها