واکنش صنعا به ادعای قاچاق سلاح از ایران / «یاوه‌گویی» است

کد خبر: 1208409

«فهمی الیوسفی» معاون وزیر اطلاع‌رسانی در دولت نجات ملی یمن ادعای شورای ریاستی این کشور درباره قاچاق اسلحه از ایران را رد کرد

واکنش صنعا به ادعای قاچاق سلاح از ایران / «یاوه‌گویی» است

معاون وزیر اطلاع‌رسانی در دولت نجات ملی یمن ادعای شورای ریاستی این کشور درباره قاچاق اسلحه از ایران را رد کرد.

 «فهمی الیوسفی» معاون وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن گفت که آنچه «معمر الإریانی» وزیر اطلاع‌رسانی شورای ریاستی این کشور درباره قاچاق سلاح از ایران با استناد به ادعای نیروی دریایی انگلیس گفته، «یاوه‌گویی» است.

الیوسفی در مصاحبه با «رادیو اسپوتنیک» گفت که اظهارات الإریانی بیانگر عدم تمایل طرف مقابل به گفت‌وگو و اجرایی کردن توافقات است.

وی تصریح کرد که این اظهارات الإریانی بیانگر آن است که انگلیس و غرب در حال تهیه طرحی برای کارشکنی در روند گفت‌وگو و اجرایی شدن توافقات هستند.

الیوسفی همچنین گفت: «اشاره الإریانی به نیروی دریایی انگلیس نشان می‌دهد که انگلیس در سواحل یمن در دریای سرخ حضور غیرقانونی دارد».

وی همچنین گفت: «هیچ دلیلی برای ادعای نیروی دریایی انگلیس وجود ندارد و اگر غیر از این بود چرا انگلیس به طور مستقیم با ایران صحبت نکرد، این قبیل اتهامات عجیب و جدید نیست، ما در زمینه سلاح خودکفا هستیم و نیاز به سلاح نداریم بلکه نیاز ما مواد غذایی و دارویی و رفع محاصره است حال آنکه این کشورها با طرح چنین ادعاهایی به دنبال تداوم محاصره هستند»./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها