گفت‌وگوی« فردا» با ناصر ایمانی

ورود وزرا به انتخابات مجلس، دولت را در معرض اتهام قرار می‌دهد

کد خبر: 1208580

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: نیروهای سیاسی مانند آقای بذرپاش که وارد دولت شدند باید بپذیرند که وقتی وارد مسئولیت اجرایی شدند دیگر باید فعالیت سیاسی خودشان را کنار بگذارند و عزم خود را برای پیشبرد مسئولیت تخصصی خودشان جزم کنند.

ورود وزرا به انتخابات مجلس، دولت را در معرض اتهام قرار می‌دهد

گروه سیاسی فردا: نخستین مجمع عمومی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور برگزار شد. حضور محوری 2 عضو کابینه دولت سیزدهم در مجموعه سیاسی شریان با انتقادهایی همراه بود. منتقدان بر این باور هستند که اوضاع کنونی کشور به ویژه در حوزه اقتصادی ایجاب می کند مسئولان ارشد اجرایی تمام حواس و فکر خود را معطوف به حل مشکلات مردم کنند، نه آنکه بخشی از تمرکز خود را به فعالیت های سیاسی برای ورود به انتخابات مجلس آینده اختصاص دهند.

ناصر ایمانی در گفتگو با خبرنگار فردا درباره حضور محوری مهرداد بذرپاش در مجموعه سیاسی شریان گفت: از فعالیت هر تشکل و حزب قانونی، شناسنامه دار و پایدار در عرصه سیاسی کشور باید استقبال کرد اما بیشتر مجموعه های سیاسی در ایران قالب تشکل ندارند بلکه جمعی از افراد سیاسی هستند. اینها بیشتر در چند ماه مانده به انتخابات بدون طی کردن پروسه قانونی اعلام موجودیت می کنند و بعد از انتخابات نیز فعالیت شان به پایان می رسد.

وی شکل گیری مجموعه های فصلی با اهداف انتخاباتی را یک آفت برای فضای سیاسی کشور خواند و افزود: اصل راه اندازی چنین مجموعه هایی صحیح نیست چون قاعدتا رنگ و بوی انتخاباتی پیدا می کند، حال آنکه تا دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قریب به یک سال زمان باقی است بنابراین از الان فضای سیاسی کشور را انتخاباتی کردن محل سئوال است؟

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: وقتی از الان فضای سیاسی کشور انتخاباتی شود، همه امور رنگ و بوی انتخاباتی می گیرد و هر دستور، اقدام و اظهارنظری به نیت انتخاباتی بودن برداشت می شود. نکته بعدی آثاری است که ورود وزرای دولت به امر انتخابات مجلس دارد. اولین اثر آن است که آنها بخشی از وقت خود را برای کار سیاسی می گذارند و هر چقدر هم که به زمان انتخابات نزدیک شویم حجم کار سنگین تر می شود و طبعا آقای وزیر نیز باید وقتی بیشتری به این مسئله اختصاص دهد که معنایش این خواهد بود که به امور وزارتخانه تحت مسئولیت خود کمتر می تواند برسد.

وی ادامه داد: هر گونه حضور دولتی ها در فرایند انتخابات مجلس عواقبی خواهد داشت که نمونه هایش را زمان دولت آقای هاشمی با تشکیل حزب کارگزاران در انتخابات مجلس پنجم و دولت آقای خاتمی با تشکیل حزب مشارکت در انتخابات مجلس ششم شاهد بودیم. در فضای سیاسی نیز این طور تعبیر می شود که دولت می خواهد مجلسی همراه خودش روی کار آید. در چنین شرایطی هر مجلسی روی کار آید حتی اگر دولت هم ساخته نباشد اتهامی متوجه دولت خواهد شد که برای راحتی خودش تلاش کرد مجلسی همسو روی کار آید، طبعا چنین اتهامی بر هیچ دولتی خوب نخواهد بود و باعث کم فروغ تر شدن انتخابات هم خواهد شد.

ناصر ایمانی گفت: نیروهای سیاسی مانند آقای بذرپاش که وارد دولت شدند باید بپذیرند که وقتی وارد مسئولیت اجرایی شدند دیگر باید فعالیت سیاسی خودشان را کنار بگذارند و عزم خود را برای پیشبرد مسئولیت تخصصی خودشان جزم کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها