احمد نادری: مصوبه یک فوریتی کنکور اوایل بهار به صحن مجلس بازمی‌گردد

کد خبر: 1210183

عضو هیات رئیسه مجلس مصوبه یک فوریتی کنکور اوایل بهار به صحن مجلس بازمی‌گردد، گفت: آموزش و پرورش زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد.

احمد نادری: مصوبه یک فوریتی کنکور اوایل بهار به صحن مجلس بازمی‌گردد

احمد نادری با اشاره به برگزاری نشست امروز کمیسیون آموزش و بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، عنوان کرد: تعمداً این طرح با تأخیر در کمیسیون آموزش بررسی شد تا کنکور دی ماه 1401 برگزار شود تا خانواده‌ها مضطرب نشوند و در واقع این آزمون بر اساس همان مصوبه غیرقانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: مصوبه مجلس به نحوی طراحی شده که به کنکور 1403 برسد و مبنای آن نیز قانون قبلی مصوب مجلس خواهد بود.

وی یادآور شد: مباحث مختلفی در نشست امروز کمیسیون مطرح شد که به جمع بندی نرسیدیم ولی تلاش خواهیم کرد این مصوبه کمیسیون را اوایل بهار به صحن ارائه کنیم و آن را در همان ابتدای بهار تبدیل قانون کنیم.

آموزش و پرورش زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش زیرساخت لازم برای تحقق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد، افزود: بر همین مبنا تصمیم داریم تا ضمن تصویب قانون از کانال قانونی خود یعنی مجلس شورای اسلامی، ایرادات آن را نیز برطرف کنیم./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها