افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی

کد خبر: 1210336

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس گفت: با مصوبه امروز این کمیسیون، سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده به ۴۲ درصد افزایش یافت.

افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت در جلسه امروز تبصره های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود مورد بررسی قرار گرفت و برخی از ایرادات وارده به لایحه بودجه سال آینده از سوی شورای نگهبان اصلاح شد.

وی افزود این بخش از تبصره های بودجه به صورت غیر رسمی از سوی شورای نگهبان به مجلس برای بررسی ارائه شده و در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار داشت: ایرادات وارده به تبصره‌های لایحه بودجه از سوی شورای نگهبان که به صورت غیر رسمی به مجلس ارائه شد و در جلسه امروز مورد رسیدگی قرار گرفت عموماً رفع ابهام و برخی مغایرت ها با قانون اساسی بود که مواردی از آن رفع شد.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: در یک مورد طبق مصوبه مجلس سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی ۴۰ درصد تعیین شده بود که طبق قانون برنامه ششم هر سال باید دو درصد به سهم صندوق توسعه ملی از این درآمد ها اضافه شود که این موضوع مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود.

وی افزود: طبق قانون برنامه ششم باید سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده ۴۲ درصد باشد که بر همین اساس اعضای کمیسیون تلفیق برای رفع ایراد شورای نگهبان تصویب کردند که سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی از ۴۰ درصد به ۴۲ درصد افزایش یابد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها