وزیر کشور: دیگر قابل قبول نیست خانه‌ای با زلزله ۶ ریشتری تخریب شود

کد خبر: 1210945

وزیر کشور گفت: شهرها باید به لحاظ کیفیت ساخت و ساز از استانداردهای لازم برخوردار باشند تا در مواقع بحران دچار مشکل نشویم،بنابراین امروز دیگر قابل قبول نیست خانه‌ای با زلزله ۶ ریشتری تخریب شود.

 وزیر کشور: دیگر قابل قبول نیست خانه‌ای با زلزله ۶ ریشتری تخریب شود

 احمد وحیدی امروز در همایش شهرداران خراسان رضوی که در مشهد برگزار شد اظهار داشت: پرداختن به امور شهرداری‌ها به معنای پرداختن به امور 80 درصد از مردم است و این بیانگر جایگاه شهرداری‌ها و شوراهای شهر است ازطرفی شهرداران، منتخب شوراهای شهرند و باید همراهی وهمکاری لازم به دور از دوگانگی بین شهردار و شورای شهر وجود داشته باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر دوگانگی بین شهرداری و شورای شهر به وجود بیاید هر دو مجموعه ضربه می‌خورند از طرفی این همراهی و یکپارچگی حکمرانی باید بین فرمانداری‌ها و استانداری‌ نیز وجود داشته باشد.

وحیدی عنوان کرد: خدمت به مردم هدف همه دستگاه‌هاست لذا مردم نباید دوگانگی را در بین نهادها ببینند بنابراین دستگاه‌ها اگر دوگانگی‌ بینشان وجود دارد را از بین ببرند تا خدشه ای در پرداختن به امور مردم ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه شهر بدون هویت، شهر نیست و ارزش‌ها و فرهنگ‌ها حول ارزش‌های معنوی باید حفظ شود گفت: حفظ هویت اسلامی و ایرانی شهرها مهم است و این هویت هم در ساخت و سازها و نیز در فضاها باید مشهود باشد.

وزیر کشور عنوان کرد: شهرها باید با اقتصاد شهری صحیح اداره شوند و درآمدهای پایدار به روش‌های ابتکاری باید برای اداره شهر تعریف شود ضمن اینکه هوشمندسازی فرایندها نیز باید در دستور کار همه دستگاه‌ها ازجمله مدیریت شهری قرار گیرد.

وحیدی بیان کرد: شهرها باید به لحاظ کیفیت ساخت و ساز از استانداردهای لازم برخوردار باشند تا در مواقع بحران دچار مشکل نشویم، بنابراین امروز دیگر قابل قبول نیست خانه‌ای با زلزله 6 ریشتری تخریب شود.

وی  خاطرنشان کرد: سیما و منظر شهری نیز شایسته شهرها باید باشد، حمل و نقل عمومی نیز به صورت صحیح باید نوسازی شود بنابراین نظارت مستقیم و مداوم بر همه امور شهر از سوی مدیریت شهری ضروری است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها