هشدار تلفنی امیرعبداللهیان به مرد شماره یک اتحادیه اروپا

کد خبر: 1211045

وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله برجام رایزنی کردند.

هشدار تلفنی امیرعبداللهیان به مرد شماره یک اتحادیه اروپا

وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله برجام رایزنی کردند.

در گفتگوی تلفنی هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کشورمان طرفین در خصوص گفتگو برای لغو تحریم‌ها، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی در خصوص اوکراین اظهار داشت:ما در مورد ریشه وضعیت کنونی اوکراین و مخالفت ایران با جنگ قبلا گفتگو کرده ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی برای استمرار تلاش ها برای تحقق صلح در سفر آتی خود به مسکو  خبر داد و افزود: غرب باید بجای تکرار اتهامات بی اساس علیه ایران، اوکراین را تشویق کند مدارک‌ مستند در نشست رسمی هیات های سیاسی و نظامی دو کشور ارائه دهد و گفتگوی رسمی را جایگزین اتهامات بی اساس و تکراری کند و مشاهده کند که ایران همواره در کنار صلح قرار داد و ‌نه جنگ.

امیرعبداللهیان در ادامه تاکید کرد، روابط تهران و ‌آژانس در مسیر درست خود قرار دارد.

جوزف بورل نیز در این گفتگو، تلاش خود بعنوان هماهنگ کننده در راستای جمع بندی مذاکرات وین و ابتکار عملی برای منتج به نتیجه شدن گفتگو ها را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: علیرغم وجود اظهاراتی در مورد پهپاد ایرانی در جنگ اوکراین ، از تلاش ایران برای کمک به تحقق صلح در منطقه قدردانی می کنم.

بورل همکاری ایران و آژانس را گامی مثبت و روبه جلو خواند.

طرفین در این تماس آخرین وضعیت گفتگو برای رفع تحریم ها را مورد توجه قرار دادند.

 

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها