حسینی: عده ای در صدد هستند که مردم ما را نگران و ناراحت کنند

کد خبر: 1211290

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت با کار و تلاش شبانه روزی و گسترده به دنبال افزایش سرمایه های اجتماعی نظام و بازگشت اعتماد عمومی مردم است.

حسینی: عده ای در صدد هستند که مردم ما را نگران و ناراحت کنند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت با کار و تلاش شبانه روزی و گسترده به دنبال افزایش سرمایه های اجتماعی نظام و بازگشت اعتماد عمومی مردم است.

سیدمحمد حسینی عصر شنبه در نشست آغاز به کار رسمی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم که با حضور روسای کمیته های ۱۷ گانه و اعضا؛ ستاد اجرایی آن در سالن رشد سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد، اظهار داشت: پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از خداوند قادر و متعال، مردم هستند و اگر این نظام اکنون بعد از گذشت ۴۴ سال همچنان با قدرت ایستاده بخاطر این است که مردم حامی آن بوده اند.

وی ادامه داد: در هر کوی و بزن این سرزمین پهناور اگر شما بروید نام یک شهیدی درخشش دارد، در هر روستایی و هر جایی در کشور بروید اینگونه است و باید به این مردمی که پشتوانه نظام هستند خدمت کنیم و مشکلات شان را بر طرف کنیم، گرفتاری ها از سر راه برداشته شود و این ظرفیت هم در کشور وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه ذخایر معادن به تنهای می توانند کشور ما را مدیریت کند، گفت: هفت درصد منابع و ذخایر معدنی دنیا در ایران قرار دارد و اگر امروز کشور بزرگی همچون چین به ما و انرژی ما نیاز دارد به طور حتم به مس ما هم نیاز دارد و خیلی از کشورهای دیگر به فولاد ما هم نیاز دارند و این منابع و ذخایر هم می تواند نیازهای دیگران را تامین کند و در مقابل ما هم نیازهای که داریم بر طرف می شود.

حسینی اضافه کرد: همه ما باید دست به دست هم بدهیم با امید، با نشاط و با انگیزه بالا کار کنیم که ان شاء الله نتایج آن هم حاصل خواهد شد و اگر ما کار کنیم خداوند هم عنایت خواهد کرد.

وی با یادآوری دوران سراسر شکوه و حماسه دفاع مقدس که ما در یک نبرد نا برابر در مقابل همه دنیا قرار داشتیم، گفت: در آن زمان همین کشور آلمان که مدعی حقوق بشر است تسلیحات و بمب های شیمیایی را به صدام می داد تا در سردشت، حلبچه و سایر جبهه های حق علیه باطل استفاده کند. در آن زمان تمام دنیا از رژیم بعثی صدام حمایت و به آن کمک می کردند اما عاقبت ما پیروز شدیم بخاطر اینکه روحیه جهاد، ایثار و شهادت وجود داشت و خداوند هم کمک می کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: اکنون و در این مقطع که ما می خواهیم به امید خدا کشور را بسازیم و ایران را به عنوان یک فکر، الگو و نظام الهام بخش برای دنیا معرفی کنیم باید شب و روز با امید به خدا تلاش و همت کنیم که هم نتیجه دنیوی و آخروی را برای ما به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور هم همواره در خدمت مردم و در حال گره گشایی از کار مردم است، افزود: همه شما شاهد هستید که آیت‌الله رئیسی در سفرهای استانی حتی گاهی اوقات به روستا می رفتند و آنجا از نزدیک مشکلات مردم را بررسی می کردند و پیگیر هم هستند تا این مشکلات بر طرف شود و وظیفه ما و یکی از وظایف اصلی نظام اسلامی خدمت به مردم است.

حسینی اظهار کرد: امام عظیم الشان و راحل ما که آن جایگاه رفیع را داشتند می فرمودند اگر به من، خدمتگزار بگویید، بهتر از آن است که رهبر بگویید، یا شهید بهشتی نیز فرموده اند ما شیفتگان خدمتیم و نه تشنگان قدرت و مولا علی (ع) هم در آن فرمان معروف خودشان به مالک اشتر فرموده اند: وَ أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ - مهربانی به رعیت و دوست داشتن آنها و لطف در حق ایشان را شعار دل خود ساز و کارگزار، مسوول و مدیر در نظام اسلامی باید چنین نگاهی داشته باشد.

وی گفت: امام صادق علیه السلام فرموده اند: الماشی فی حاجَةِ أخیهِ کالسّاعی بینَ الصَّفا والمَرْوَةِ - کسی که در راه برطرف ساختن نیاز برادر خود قدم بردارد چونان کسی است که سعی میان صفا و مروه به جای آورد.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور افزود: امیدواریم که امسال ایام نوروز در هر جایی ایران که مردم خوب، نجیب و شریف ایران که هستند به ویژه مسافران و گردشگران نوروزی که به جنوب کشور و جزیره زیبای قشم سفر می کنند روزگار خوبی را سپری کنند.

وی با بیان اینکه عده ای در صدد هستند که مردم ما را نگران و ناراحت کنند، اظهار کرد: شما در همین پاییز امسال شاهد بودید که چه اتفاقات در کشور یا به تازگی در برخی مدارس رخ داد، اما این ایام تعطیلات فرصت خوبی است که ان شاء الله آن نشاط و شادابی حفظ شود و اینکه سفرهای خانوادگی انجام می شود و اعضای خانواده در کنار هم هستند بسیار ارزشمند است.

حسینی گفت: خداوند عنایت خاصی به جزیره قشم داشته است و این همه موقعیت ها، ظرفیت ها و جاذبه های که در نگین خلیج فارس وجود دارد، نه تنها هر ایرانی می تواند از آن بهره مند شود، بلکه یک مقصد گردشگری برای گردشگران خارج از ایران است که ما باید تلاش بیشتری برای معرفی سرزمین آب و آفتاب داشته باشیم.

قشم آماده میزبانی از ۱.۵ میلیون گردشگر است

در ادامه این نشست افشار فتح الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جزیره قشم برای میزبانی از ۱.۵ میلیون گردشگر در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ آماده است.

وی افزود: جزیره قشم در ۲۰ روز نوروز ۱۴۰۱ پذیرای ۸۴۰ هزار نفر گردشگر از ۳۱ استان کشور بود و در ۱۱ ماهه نخست امسال حدود چهار میلیون گردشگر را میزبانی کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: ورود ۱۱ ماهه گردشگر به قشم در قیاس با مدت مشابه ۶۰ درصد افزایش را نشان می دهد و پیش بینی می شود افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ نفر در تعطیلات نوروزی به این جزیره سفر کنند.

فتح الهی با بیان اینکه احتمالا برخی از سفرها به واسطه تقارن تعطیلات نوروزی با ماه رمضان، به قبل از تعطیلات منتقل شده، تصریح کرد: افزایش ۶ درصد افزایش ورودی بیانگر آن است که در صورت تداوم این نسبت، قشم در نوروز ۱۴۰۲ بیش از ۱.۵ میلیون گردشگر خواهد داشت که نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

وی مهم‌ترین ورودی جزیره قشم را مسیر دریایی بندر پل-لافت دانست و اظهار کرد: ورود و خروج گردشگر از طریق این بنادر با خودرو و حمل آن توسط شناورهای لندینگ کرافت انجام می شود که در سال گذشته شاهد صف های حدود هشت کیلومتری و ترافیک سنگین بودیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای مدیریت شرایط و تسهیل سفر به قشم لایروبی اسکله های پل و لافت با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شد و هم اکنون امکان پهلوگیری همزمان شناورها در این اسکله ها از دو فروند به هشت فروند در زمان جزر دریا افزایش یافته است.

وی افزود: اصلاح لاین بندی‌ ها و خدمات جانبی نظیر بروزرسانی نمازخانه و سرویس بهداشتی از دیگر خدمات انجام شده در حوزه عمرانی این بنادر به عنوان گلوگاه اصلی ورود به قشم هستند.

قشم مقصد سفرهای خانوادگی

فتح الهی توضیح داد: قشم مقصد سفرهای خانوادگی است و در تعطیلات نوروزی در کنار گردشگران خارجی، میزبان اقشار متوسط رو به پایین است که نیاز به اماکن اقامتی ارزان را بیشتر می کند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰۰ بوم گردی، هتل‌ ها و مهمانسراها در این جزیره، تصریح کرد: علاوه تخت های اقامتی هتلینگ، کمپ پارک هایی در سراسر جزیره برای اسکان موقت و چادر زدن دایر شده که تمام نیازهای خانوارها علاقه مند به سکونت در چادرهای مسافری را تامین می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: اصلاح هندسی برخی امکان پر خطر جزیره انجام شده و با همکاری فرمانداری آمادگی لازم برای تامین مایحتاج ضروری گردشگران ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته هشت برابر جمعیت ساکن در قشم، مسافر وارد این جزیره شده، اضافه کرد: سال قبل ۴۸ ساعت با کمبود نان مواجه شدیم و امسال علاوه بر ساماندهی اماکن و غرفه هایی برای ارایه نان بسته بندی شده، آب معدنی و کنسروجات، دو دستگاه نانوایی سیار نیز در جزیره فعال شد.

فتح الهی گفت: برای مدیریت صف جایگاه های سوخت نیز دو پمپ بنزین سیار وارد جزیره می شود.

فرهنگ مردم قشم، یک جاذبه گردشگری است

وی ادامه داد: نوروز ۱۴۰۲ در حوزه فرهنگی سال ویژه ای است و با توجه به فرهنگ غنی جامعه محلی کاملا متعهد قشم، پیام های موثری جهت انتقال فرهنگ مردم قشم و آگاهی بخشی به مسافران طراحی شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: ۵۵ غرفه فرهنگی در اماکن مختلف جزیره مستقر شده که در بخش های مشاوره، فروش محصولات فرهنگی عفاف و حجاب، مد و لباس اسلامی، ارائه صنایع دستی، پرسمان دینی و کودک و نوجوان فعال هستند.

وی تصریح کرد: برای شادی و نشاط هموطنان از ۲۹ اسفند در دو نقطه کنسرت ها آغاز می شود و همچنین در ۱۲ نقطه نیز جشنواره های متناسب با زیست بوم جزیره دایر است.

فتح الهی با بیان اینکه هیچگونه تهدید امنیتی در جزیره وجود ندارد، گفت: با توجه به حجم گردشگر مد نظر قرار دادن حوزه امنیتی یک اولویت است و در همین راستا دوربین های رصد و پایش جزیره فعال شده و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دارد.

وی با تقدیر از همراهی سپاه، دریابانی، بسیج، فراجا و نیروهای اطلاعاتی در حوزه امنیتی، انتظامی و ترافیکی افزود: حضور نیروهای نظامی و امنیتی به مسافران و گردشگران پیام امنیت را منتقل می کند و از ساختارشکنی و اخلال نظم عمومی توسط افراد فرصت طلب جلوگیری خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: با همراهی مردم تمام امکانات برای پذیرایی از حجم گسترده گردشگران پیش بینی شده و مردم از مهم‌ترین ارکان کمک کار ستاد اجرایی خدمات سفر قشم هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها