سازوکار تعیین همترازی برای استعفای مقامات جهت شرکت در انتخابات مجلس

کد خبر: 1223765

نمایندگان مجلس ماده ۱۴ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را در خصوص ساز وکار تعیین همترازی مشاغلی که لازم است جهت ثبت نام برای انتخابات استعفا دهند تصویب کردند.

سازوکار تعیین همترازی برای استعفای مقامات جهت شرکت در انتخابات مجلس

 نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 7 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ماده 14 این طرح را که پیش تر برای اصلاحاتی به کمیسیون مربوطه ارجاع شده بود به تصویب رساندند که براساس آن؛

ماده 14- تبصره های یک تا 5 ماده 29 قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره 6 ابقاء و یک تبصره به عنوان تبصره 7 به آن الحاق می شود.

الف- تبصره یک به شرح زیر اصلاح می شود:

کلیه مقدماتی که مطابق با ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهرماه 86 و با رعایت تبصره یک آن همتراز مقامات مذکور در آن ماده تشخیص داده می شود مشمول حکم جزء الف ماده 29 این قانون می باشد.

تخصیص اعلام همترازی سایر مقامات با ماده 29 به عهده سازمان اداری و استخدامی کشور می باشد و اثر این همترازی صرفا نسبت به استعفا در انتخابات بوده و اثر قانونی دیگری ندارد. این سازمان موظف است حداقل 8 ماه قبل از آغاز ثبت نام فهرست مشاغلی که همتراز تشخیص می دهد را به وزارت کشور و شورای نگهبان ارسال نماید.

رئیس مجلس و سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی از شمول حکم این ماده مستثنی است.

همترازی پست های مجلس شورای اسلامی در هر دوره توسط رئیس مجلس به سازمان اداری استخدامی اعلام می گردد./ خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها