لفاظی هرتزوگ علیه ایران پیش از دیدار با علی‌اف

کد خبر: 1224316

رئیس رژیم صهیونیستی پیش از عزیمت به باکو، ایران را عامل شکست پروژه‌ عادی‌سازی روابط این رژیم با کشورهای منطقه اعلام کرد.

لفاظی هرتزوگ علیه ایران پیش از دیدار با علی‌اف

رئیس رژیم صهیونیستی ایران را عامل شکست پروژه‌ عادی‌سازی روابط این رژیم با کشورهای منطقه اعلام کرد و در عین حال در راستای سیاست کهنه تل آویو، در تلاش برای ایران هراسی در منطقه برآمد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» هدف دیدار امروز «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی از جمهوری آذربایجان را مقابله با آنچه «تهدید ایران» خواند، ارزیابی کرد.

هرتزوگ پیش از عزیمت به باکو، در فرودگاه بن گورین به خبرنگاران گفت: زمینه های زیادی برای همکاری بین تل آویو و باکو وجود دارد.

وی با اشاره به همسایگی جمهوری آذربایجان با ایران، جمهوری اسلامی ایران را به زعم خود عامل بی ثباتی معرفی کرد.

این مقام صهیونیست گفت: ایران دنبال تضعیف اتحاد (رژیم) اسرائیل (با کشورهای دیگر) برای ایجاد صلح و امنیت در منطقه است.

هرتزوگ با اشاره به گشایش سفارت باکو در تل آویو در اوایل ۲۰۲۳، بر توسعه روابط با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره مذاکرات ائتلاف حاکم بر رژیم صهیونیستی با مخالفان درباره لایحه تغییرات قضایی نیز گفت: مسائل حاشیه ای را باید کنار گذاشت و به هدف فکر کرد. کسی نمی تواند اصول و ارزش های اساسی ما را نقض کند. ما می توانیم به تفاهم برسیم.

رئیس رژیم صهیونیستی که امروز (سه شنبه) وارد باکو شد قرار است با «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی شرکت کند.

وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی هرتزوگ را در این سفر همراهی می کند و وی با جامعه یهودیان جمهوری آذربایجان نیز دیدار خواهد داشت.

جمهوری آذربایجان در ماه مارس، سفارت این کشور در تل آویو را گشود، و این در حالی است که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۹۳ در باکو سفارت دارد.

رژیم صهیونیستی یکی از بزرگترین تامین کنندگان سلاح جمهوری آذربایجان است و در مقابل، ‌۴۰ درصد نفت مورد نیاز این رژیم، توسط باکو تامین می شود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها