هشدار امیر سرتیپ الهامی به نقض حریم هوایی ایران

کد خبر: 1224348

جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه نقض حریم هوایی ایران پیامدهای سنگینی در پی دارد، گفت: پیشرفته‌ترین سامانه‌های راداری و موشکی با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر و رصد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر در چرخه عملیاتی مناطق و گروه‌های پدافندی قرار دارد.

هشدار امیر سرتیپ الهامی به نقض حریم هوایی ایران

 امیر سرتیپ علیرضا الهامی با حضور در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق ارتش ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، توان رزم و آمادگی دفاعی این منطقه پدافندی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در جمع فرماندهان و کارکنان این یگان پدافندی با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش در زمینه طراحی و تولید سامانه‌های پدافندی رشد چشمگیری دارد، اظهار داشت: تولید موشک‌های دوربرد و دقیق پدافند هوایی تهدیدی جدی برای دشمنان محسوب می‌شود.

جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش، تاکید کرد: توانمندی سامانه‌های موشکی و راداری یکی از مهمترین محورهای راهبرد نظامی کشورمان برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان هست و یقینا هرگونه نقض حریم هوایی کشورمان پیامدهای سنگینی در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیشرفته‌ترین سامانه‌های راداری و موشکی با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر و رصد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر در چرخه عملیاتی مناطق و گروه‌های پدافندی قرار دارد، خاطرنشان کرد: ارتقای تجهیزات پدافندی در راستای حفظ منافع ملی و قدرت بازدارندگی با جدیت دنبال می‌شود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها