ارائه لایحه برنامه هفتم هفته آینده در مجلس/ احتمال حضور رئیس جمهور در مجلس

کد خبر: 1225780

مهدی طغیانی درباره ویژگی‌های لایحه برنامه هفتم توسعه، اظهار داشت: هنوز نسخه و متن نهایی لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه نشده است.

ارائه لایحه برنامه هفتم هفته آینده در مجلس/ احتمال حضور رئیس جمهور  در مجلس

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما هنوز نسخه اصلی لایحه برنامه هفتم توسعه را دریافت نکردیم، ادامه داد: ما هر بار یک نسخه غیررسمی از لایحه برنامه هفتم دریافت کردیم که هر نسخه با نسخه قبلی تفاوت دارد و در این نسخه‌ها هم قید شده است که غیرقابل استناد است.

وی بیان کرد: به احتمال زیاد هفته آینده رئیس جمهور به مجلس می‌آید و لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارائه می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در تدوین برنامه هفتم توسعه به مسائل مهم فعلی و پنج سال آینده کشور توجه شود، تصریح کرد: در بررسی و تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه حتماً باید منابع دولت مورد توجه باشد.

طغیانی با اشاره به اینکه برنامه هفتم توسعه باید با شرایط اقتصادی کشور و واقعیت‌هایی که با آن مواجه هستیم انطباق داشته باشد، گفت: مجلس هم می‌تواند تغییراتی را در لایحه برنامه هفتم توسعه اعمال کند اما بهتر است دولت شاکله اصلی برنامه را به خوبی تدوین کند و مسئله محوری را مورد توجه داشته باشد، چرا که ما در مجلس نمی‌توانیم به کل لایحه برنامه هفتم را زیر و رو کنیم.

وی اظهار داشت: حداقل دو تا سه ماه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس طول می‌کشد و سعی ما آن است که نهایتاً بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس تا پایان شهریور به اتمام برسد.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها