دریادار ایرانی: با حماسه‌آفرینی ناوگروه ۸۶ پرچم جهان اسلام را بالاتر بردیم

کد خبر: 1227579

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: به اذعان بسیاری از تحلیلگران، جمهوری اسلامی امروز مایه عزت جهان اسلام است و با حماسه‌آفرینی ناوگروه ۸۶، پرچم جهان اسلام را بالاتر بردیم.

دریادار ایرانی:  با حماسه‌آفرینی ناوگروه ۸۶ پرچم جهان اسلام را بالاتر بردیم

 امیر دریادار شهرام ایرانی صبح امروز در مراسم دانش‌آموختگی دوره 193 دانش‌پژوهان در مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با اشاره به حماسه‌ ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آبراه‌‌های جهانی اظهار داشت: این حماسه که برای اولین بار در طول تاریخ توسط دلاورمردان نیروی دریایی ارتش اتفاق افتاد و در تاریخ ثبت شد، حاصل تلاش‌ ملت ایران، نیروهای مسلح و به برکت پرچم ولایت و خون شهدا بوده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جایگاه حساس و مهم جمهوری اسلامی ایران برای بشریت، جهان اسلام و جوامع بین‌الملل گفت: نعمت ولایت، همراهی مردم و جوانان و همچنین جغرافیای بی‌نظیری که به برکت ولایت داریم، نعمات بزرگی هستند که باید شکرگزار باشیم.

امیر دریادار ایرانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام که با نثار جان خود نگذاشتند مسیر ولایت خدشه‌دار شود افزود: نیروهای مسلح همیشه پاسخ محکمی به دشمنان و یاوه‌گویان داده و مشت محکم بر دهان یاوه‌گویان خواهند زد که هیچگاه فراموش نکنند.

وی با بیان اینکه دریادلان ایران اسلامی در ناوگروه 86 آنچه که تکلیف داشتند را به بزرگی و به بهترین نحو انجام دادند که ثمره فرهنگ ایرانی اسلامی است افزود: میانگین سنی جوانان این ماموریت زیر 30 سال بود؛ جوانانی که برای اولین بار در این ماموریت شرکت کردند و نمونه بارز جوان ایرانی مسلمان و نماینده مردم کشورشان بودند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: جوانان ما در این ماموریت با حفظ فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، نماز جماعت روی عرشه برگزار کردند و برخی نیز روزه‌دار بودند؛ در مسجد شیعیان، مراسمات و نمازشان حضور پیدا کردند و محافل انس با قرآن برگزار کردند و با این رفتار به همگان درس وحدت دادند آنچه که امام(ره) و رهبر معظم انقلاب به ما آموختند.

امیر دریادار ایرانی با بیان اینکه دلاورمردان نیروی دریایی ارتش در ناوگروه 86 به تمام جهان نشان دادند که در راه حق ایستاده‌ایم و هرچقدر دشمن فتنه کند، شکست خواهد خورد تصریح کرد: البته دشمن دست از دشمنی برنمی‌دارد و قطعاً دشمنی‌‌‌اش را افزایش خواهد داد اما ما نیز باید با توجه به 2 اصل ایمان و امید، خود را تقویت کرده و ضمن نگه داشتن جوانان در صحنه، با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم.

وی با اشاره به تعبیر رهبری مبنی بر حماقت دشمنان  افزود: به اذعان بسیاری از تحلیلگران، جمهوری اسلامی امروز مایه عزت جهان اسلام است و با حماسه‌آفرینی ناوگروه 86، پرچم جهان اسلام را بالاتر بردیم؛ دشمنانِ احمق نیز امیدواریم در همین حماقت به پایان راه‌شان برسند که وعده خداست.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها