درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ورودی کریدور لاچین

کد خبر: 1227592

سرویس مرزی جمهوری آذربایجان مدعی شد یکی از مرزبانانش بر اثر تیراندازی طرف ارمنستانی زخمی شد.

 درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ورودی کریدور لاچین

سرویس مرزی جمهوری آذربایجان مدعی شد یکی از مرزبانانش امروز پنجشنبه بر اثر تیراندازی نیروهای ارمنستان زخمی شد. قبل از آن ایروان از تلاش نیروهای جمهوری آذربایجان برای برافراشتن پرچم خود در خاک ارمنستان خبر داده بود.

به گزارش رویترز، سرویس امنیت ملی ارمنستان اعلام کرد یک گروه مرزبانان آذربایجانی تلاش کرد از پلی بر فراز رودخانه «هاکاری» رد شود که مرز بین‌المللی شناخته شده بین دو کشور است و پرچمی را در خاک ارمنستان به اهتزاز درآورد. ایروان گفت این تلاش خنثی شد.

خبرگزاری «تاس» به نقل از سرویس مرزی جمهوری آذربایجان گزارش داد یکی از نیروهایش بعد از اصابت گلوله تحت مداواست.

به نوشته رویترز، این پل در ابتدای کریدور لاچین قرار دارد، آخرین مسیری که ارمنستان را به منطقه قره‌باغ کوهستانی که اغلب ساکنان آن ارمنی هستند، متصل می‌کند.

جاده لاچین که صلحبانان روس مسئول تامین امنیت آن هستند از دسامبر نزدیک به هفت ماه است که توسط افراد مرتبط با جمهوری آذربایجان مسدود شده است. در آوریل نیروهای جمهوری آذربایجان یک ایست بازرسی در آنجا ایجاد کرد ه با اعتراض شدید ارمنستان همراه شد.

دو جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکنون دو جنگ را بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی از سر گذرانده‌اند. در در سال ۲۰۲۰ جمهوری آذربایجان بخش‌هایی از اراضی از دست رفته در یک درگیری پس از فروپاشی شوروی در اوایل دهه ۱۹۹۰ را پس گرفت.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها